Štindl: Radio 1 měla být legrace, co nás uživí. Z řečových vad jsme si udělali image

Martin Veselovský Martin Veselovský
15. 3. 2021 20:04
Vývoj Radia 1 šel samospádem, byla tendence dávat přes den do studia lidi, co neohrozí posluchače na zdraví, ale nebylo to nutně pravidlem, vzpomíná spoluzakladatel stanice, publicista a spisovatel Ondřej Štindl. Před 30 lety získalo Radio 1 vysílací licenci. Princip byl, že ten, kdo je ve studiu, vysílá, co chce. A to platí dodnes. Ke generační výměně došlo, bylo by smutné, kdyby ne, říká.
Vývoj šel samospádem, byla tendence dávat přes den do studia lidi, co neohrozí posluchače na zdraví, vzpomíná spoluzakladatel stanice Ondřej Štindl. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda dvou aut, pět lidí je zraněných

Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Opravila tak původní informace o třech havarovaných autech a čtyřech zraněných.

"Dispečink to upřesňoval. Bylo tam pět zraněných, z toho jedno dítě ve věku do jednoho roku," uvedla Zemanová.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla nehoda hlášena krátce po 17:45, auta bourala mezi kilometry 12 až 12,5 ve směru na Chomutov. Dálnice je neprůjezdná mezi 9. a 18. kilometrem. Na místě přistával vrtulník záchranné služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy