Spotify přichází. Měsíčně chce zaplatit 164 korun

ČTK Kultura ČTK, Kultura
11. 12. 2013 18:12
Hudební obchod Spotify startuje v Česku ve čtvrtek.
Foto: Profimédia

Praha - Ve čtvrtek začne českým uživatelům nabízet stahování hudby internetový obchod Spotify. Nabídne 20 milionů skladeb buď za měsíční předplatné 5,99 eur, tedy asi 164 korun, nebo bezplatně s reklamou.

V Česku bude Spotify konkurovat podobným službám, jako jsou Deezer, Google Play Music nebo Rdio. Například u Googlu vyjde měsíční poplatek na 149 korun měsíčně.

Spotify za měsíční paušál umožní skladby stahovat například do mobilů, v případě bezplatného poslechu ale nebude stahování možné a bude obsahovat reklamní spoty.

Spotify již působí ve všech okolních zemích vyjma Slovenska. Operace v České republice bude řídit z polské pobočky. Celosvětově má Spotify kolem 24 milionů registrovaných uživatelů a šest milionů předplatitelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy