SOUTĚŽ Vyhrajte dvě akreditace na festival Nouvelle Prague

jla
3. 11. 2014 13:10
Na druhém ročníku hudební konference Nouvelle Prague se poprvé představí nejen zahraniční ale i české kapely jako Zrní nebo Nylon Jail. Nabízíme dvakrát dvě vstupenky na oba dny festivalu.
Kladenská kapela Zrní na festivale pokřtí své nové album Následuj kojota.
Kladenská kapela Zrní na festivale pokřtí své nové album Následuj kojota. | Foto: Zrní

Soutěž - Užijte si s deníkem Aktuálně.cz dvoudenní hudební showcase festival Nouvelle Prague, který začíná už v pátek 7. listopadu v pražském pivovaru Staropramen. Na dva výherce čekají vždy dva volňásky na celou dobu festivalu.

Stačí do středy 5. listopadu (do 12:00) zaslat správnou odpověď na soutěžní otázku uvedenou na konci textu na [email protected] s předmětem Nouvelle Prague a mít štěstí při losování. Výherce budeme informovat mailem. Jejich jména budou zapsaná na guestlistu.

Hlavním zahraničním headlinerem festivalu jsou belgičtí Balthazar, kteří si do Prahy odskočí z Brightonu, kde nahrávají svoji novou desku. V Praze tak v pátek 7. listopadu vystoupí už potřetí.

Česká kapela Zrní na festivalu pokřtí při více jak hodinovém koncertu své nové album Následuj kojota, kterým stvrzují svoji pověst tvůrců jedinečné osobité hudby neohlížející se po módních trendech.

Pražský festival se jako jediný tohoto typu v Evropě věnuje převážně zámořským kapelám. Návštěvníci se tak mohou těšit i na Jihoafričany ze skupiny The Plastics, kanadští rockeři Slow Down Molasses a originální The Visits. Prostor dostane i australský poprock Ball Park Music a o něco známější Calling All Cars. Letošním speciálním hostem jsou britští The Feud, kteří jsou paradoxně známější mimo svoji domovinu na ostrovech.

Z českých kapel budou na Nouvelle Prague vystupovat Nylon Jail, Vložte kočku, Please the Trees a hudební kuchař a Kittchen. "Dneska se hudba i relativně alternativního projektu šíří poměrně rychle po internetu. Nouvelle Prague je však příležitost jak se dozvědět o hudbě, či skupině, která by vám mohla i změnit život," řekl písničkář Kittchen, vlastním jménem Jan König.

Nouvelle Prague je dvoudenní hudební showcase festival a konference, na které se sjedou agenti, promotéři, hudební žurnalisté a odborníci z devíti zemí. "Mezi potvrzenými hosty jsou zástupci z Glastonbury festivalu, vydavatelství Domino Records, Szigét festivalu, slovenského festivalu Pohoda i z festivalu Sounds Australia," představil některé zahraniční účastníky zástupce pořadatelů Michal Rejzek.

Novinkou letošního festivalu je udělení ceny pro Počin roku, Osobnost roku a Venue roku. Adepty na Ceny Nouvelle Prague nominují delegáti nejen z Česka, kteří se na festival sjedou. O vítězích pak budou hlasovat na festivalové konferenci.

Soutěžní otázka
Kolikátý ročník festivalu Nouvelle Prague se letos koná?
a) druhý
b) třetí
c) čtvrtý

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 4 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy