Slavíci: Langerová, Gott a Divokej Bill

kul & sb
9. 12. 2006 23:00
Praha - Známé tváře v hledišti i na jevišti. Ve Státní opeře se oznamovaly výsledky ankety Český slavík 2006. Bez překvapení.

Aneta Langerová se stala podle hlasujících stejně jako loni zpěvačkou roku; lidé jí zaslali nejvíc hlasů, přes 65 tisíc, a první česká SuperStar je tak i absolutním vítězem.

Ani letos ji neporazila Lucie Bílá, která skončila stříbrná před Helenou Vondráčkovou.

Skupinou roku vyhlásili v sobotu moderátoři Roman Ondráček a Miloš Pokorný kapelu Divokej Bill. Cena, kterou jim předal spisovatel Michal Viewegh, je pro ně premiérou na vrcholu ankety. Za nimi skončili Kabát a Chinaski.

Naopak Karel Gott ve své kategorii dominoval už po dvaatřicáté, překvapení se nekonalo, i když se mluvilo o tom, že by ho mohl předběhnout jeho obdivovatel Petr Kolář. Ten na konec skončil druhý, třetí byl Dan Bárta

Řada oceněných ve Státní opeře vystoupila. Aneta Langerová, Chinaski, Divokej Bill, Petr Kolář, ale i Support Lesbiens a Peter Nagy se slovenskou Slavicí Zuzanou Smatanovou.

Titul Skokan roku patří zpěvačce Ivě Frühlingové, zpěváku Matěji Rupertovi a skupině Wanastovi Vjecy. Objevem roku se stala třináctiletá Ewa Farná.

O vítězi tohoto titulu letos nerozhodovali lidé při finálovém večeru. Pouze jeden interpret totiž splnil kritéria platná pro zařazení do finálového kola hlasování, tedy umístit se v první padesátce a objevit se v anketě poprvé. Ewa Farná z Ostravy boduje s písní Měls mě vůbec rád.

Loni se Objevem roku se stal vítěz druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar Vlastimil Horváth. Předloni byla objevem roku vítězka premiérového ročníku Aneta Langerová.

Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996, navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, který se vyhlašoval od 60. let do roku 1991. Na rozdíl od cen Akademie populární hudby Anděl, o jejichž udělení rozhodují odborníci, záleží u Slavíků na hlasování fanoušků. Letos se jich do ankety zapojilo přes 153 tisíc, o třetinu více než loni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při protestech v Íránu po úmrtí mladé ženy v policejní vazbě zemřelo už 41 lidí

Na 41 stoupl počet obětí protestů, které v Íránu pokračují již více než týden kvůli smrti mladé ženy v policejní vazbě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránská státní média. Počet obětí bude ale nejspíš ještě vyšší, lidskoprávní organizace v pátek hovořily o nejméně 50 mrtvých.

Jak v sobotu uvedl íránský prezident Ebráhím Raísí, Írán se musí s protesty a s těmi, co narušují bezpečnost v zemi, "rozhodně vypořádat". Při protestech v provincii Gílán na severu Íránu zadržela policie 739 lidí, z toho 60 žen, uvedla íránská média. Írán podle nich také kritizoval krok Spojených států, které chtějí udělat výjimku ze sankcí, aby pomohly Íráncům zajistit v době celonárodních protestů internet.

Protesty se konaly ve více než 40 městech včetně Teheránu. Ženy na nich mimo jiné pálily hidžáby, kterými si mají podle pravidel islámské republiky pokrývat hlavy. Právě kvůli porušení pravidel pro nošení pokrývky hlavy teheránská morální policie minulý týden v úterý zatkla Mahsu Amíníovou, která ale ve vazbě upadla do kómatu a zemřela. Bylo jí 22 let a podle rodiny byla předtím zdravá. Policie tvrdí, že zemřela na infarkt. Podle zpráv kolujících na sociálních sítích ji policisté bili obuškem a zranili, když se udeřila hlavou o policejní auto. V kómatu byla tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy