Skupina Franz Ferdinand vydává album Always Ascending a v březnu s ním vystoupí v Praze

Kultura Kultura
26. 10. 2017 9:11
Skotská indierocková kapela Franz Ferdinand vydá v únoru příštího roku po šesti letech nové studiové album Always Ascending. O měsíc později, 9. března, s ním přijede do pražského Fora Karlín. Franz Ferdinand platí se svými kolegy Killers či Bloc Party za skupiny, které v polovině nultých let rehabilitovaly po období všeobecných experimentů s elektronikou kytary. Franz Ferdinand se dali dohromady v roce 2002 v Glasgow, první velký úspěch jim v roce 2004 přinesla skladba Take Me Out. Vydali prozatím čtyři alba, fanouškům se několikrát představili i v České republice. Naposledy hráli před dvěma lety na slovenské Pohodě ve společném projektu FFS s britskou legendou Sparks. Lístky stojí 990 Kč.
Video: YouTube / Franz Ferdinand

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy