Sílu Nirvany a R.E.M. spojí kapela Super-Earth

Kultura Kultura
6. 5. 2014 13:51
Krist Novoselic a Peter Buck se sešli na pódiu a jejich kapela Super-Earth se chystá nahrávat nový materiál.
V kapele Super-Earth hrají Krist Novoselic, Peter Buck i jeho manželka Corin Tucker. Fotku zveřejnila kapela na Twitteru.
V kapele Super-Earth hrají Krist Novoselic, Peter Buck i jeho manželka Corin Tucker. Fotku zveřejnila kapela na Twitteru. | Foto: Twitter

Praha - Bývalí členové hvězdných kapel R.E.M., Nirvana a Sleater-Kinney zřejmě spojují své síly v superkapele pracovně nazvané Super-Earth. Ačkolinázev skupiny se ještě může změnit, její obsazení je už zřejmě jasné: Krist Novoselic (ex-Nirvana), Peter Buck (ex-REM), jeho manželka Corin Tucker (ex-Sleater-Kinney), Scott McCaughey (Minus 5), Bill Rieflin (Swans, Ministry) a Kurt Bloch (Fastbacks).

"Nový materiál je rychlý a hlasitý, plný silných riffů, nadšení a občasného Buckova arpeggia. Je to méně punkové než power-pop, ale každopádně ostré jako břitva," napsal server SPIN poté, co si kapela 30. dubna odbyla živou premiéru v Portlandu, kde zahrála za pětidolarové vstupné dvanáct nových songů s texty Corin Tucker.

Zdá se, že to nebylo poslední vystoupení, protože na Twitteru se objevila fotka kapely z nahrávacího studia v Portlandu.

Zpráva může vyvolávat nadšení i zklamání mezi fanoušky R.E.M., Sleater-Kinney či Nirvany, kteří snili o reunionu těchto legend.

REM se rozešli před třemi roky a Michael Stipe stejně o nové společné projekty nestojí.

Víc natěšení zřejmě jsou aktuálně příznivci Nirvany, kterým nedávno Novoselic a Dave Grohl předvedli při vstupu do Rockandrollové síně slávy staré hity se zpěvačkami Joan Jett, St. Vincent, Lorde a Kim Gordon. Grohl možnost reunionu v rozhovoru pro Rolling Stone naprosto vyloučil, Novoselic nezavřel před Nirvanou dveře úplně navždy: "Nechci říct rezolutní ne... Dave má sice s Foo Fighters řadu plánů a já mám také nějaké závazky. Ale možná dáme jednoho dne dohromady nějakou novou muziku."

 

Právě se děje

před 42 minutami

Praha chce vykoupit pozemky pod světelnými křižovatkami, může to stát až stovky milionů

Praha se chystá vykoupit desítky pozemků pod světelnými křižovatkami, které patří soukromým subjektům. Deníku E15 to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Město musí pozemky vlastnit, aby mohlo uvést do provozu systém zelené vlny a zefektivnit tok automobilů po městě. Ze 660 křižovatek jich nyní spolupracuje asi 440. Dalších 220 jen zastavuje a pouští auta, aniž se systémově podílí na regulaci pohybu aut. 

Na začátku příštího roku Praha vypíše 80milionovou soutěž na vytvoření evidence všech křižovatek a jejich stavu. "Počet vykupovaných křižovatek zjistíme až poté, co vítěz tendru vytvoří jejich evidenci. Odhadovat náklady na výkupy by proto bylo předčasné," řekl listu Scheinherr.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

Další zprávy