Sílu Nirvany a R.E.M. spojí kapela Super-Earth

Kultura Kultura
6. 5. 2014 13:51
Krist Novoselic a Peter Buck se sešli na pódiu a jejich kapela Super-Earth se chystá nahrávat nový materiál.
V kapele Super-Earth hrají Krist Novoselic, Peter Buck i jeho manželka Corin Tucker. Fotku zveřejnila kapela na Twitteru.
V kapele Super-Earth hrají Krist Novoselic, Peter Buck i jeho manželka Corin Tucker. Fotku zveřejnila kapela na Twitteru. | Foto: Twitter

Praha - Bývalí členové hvězdných kapel R.E.M., Nirvana a Sleater-Kinney zřejmě spojují své síly v superkapele pracovně nazvané Super-Earth. Ačkolinázev skupiny se ještě může změnit, její obsazení je už zřejmě jasné: Krist Novoselic (ex-Nirvana), Peter Buck (ex-REM), jeho manželka Corin Tucker (ex-Sleater-Kinney), Scott McCaughey (Minus 5), Bill Rieflin (Swans, Ministry) a Kurt Bloch (Fastbacks).

"Nový materiál je rychlý a hlasitý, plný silných riffů, nadšení a občasného Buckova arpeggia. Je to méně punkové než power-pop, ale každopádně ostré jako břitva," napsal server SPIN poté, co si kapela 30. dubna odbyla živou premiéru v Portlandu, kde zahrála za pětidolarové vstupné dvanáct nových songů s texty Corin Tucker.

Zdá se, že to nebylo poslední vystoupení, protože na Twitteru se objevila fotka kapely z nahrávacího studia v Portlandu.

Zpráva může vyvolávat nadšení i zklamání mezi fanoušky R.E.M., Sleater-Kinney či Nirvany, kteří snili o reunionu těchto legend.

REM se rozešli před třemi roky a Michael Stipe stejně o nové společné projekty nestojí.

Víc natěšení zřejmě jsou aktuálně příznivci Nirvany, kterým nedávno Novoselic a Dave Grohl předvedli při vstupu do Rockandrollové síně slávy staré hity se zpěvačkami Joan Jett, St. Vincent, Lorde a Kim Gordon. Grohl možnost reunionu v rozhovoru pro Rolling Stone naprosto vyloučil, Novoselic nezavřel před Nirvanou dveře úplně navždy: "Nechci říct rezolutní ne... Dave má sice s Foo Fighters řadu plánů a já mám také nějaké závazky. Ale možná dáme jednoho dne dohromady nějakou novou muziku."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 1 hodinou

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy