Sam Smith vydal klip k bondovce Spectre. V Británii bourá žebříčky prodejnosti

jaz
5. 10. 2015 11:13
Tvůrci nové bondovky svěřili titulní píseň mladému britskému zpěvákovi Samu Smithovi, který debutoval albem In the Lonely Hour v květnu 2014. Skladba je jako obvykle doprovázená charakteristickým orchestrem a v klipu se kromě samotného interpreta mihne i hlavní hrdina filmu v podání Daniela Craiga. Smith přiznal, že tvorba písně mu nedala žádnou práci, přesto se v Anglii stala okamžitě hitem číslo jedna.
Video: YouTube

Praha – Soulový zpěvák Sam Smith zveřejnil v noci z neděle na pondělí videoklip s titulní písní Writing´s On The Wall ke čtyřiadvacáté bondovce. Píseň podle nadšených komentářů na serveru YouTube splnila očekávání fanoušků, přestože ji hudební kritici považují za nepovedenou.

"Byla to čest, napsat a nahrát Writing´s On The Wall, a je úžasné, že se píseň stala číslem jedna. Byl to nezapomenutelný zážitek pracovat s Barbarou Broccoli a Samem Mendesem a stát se tak součástí tohoto britského dědictví," řekl Smith o spolupráci s producentkou a režisérem bondovky Spectre.

Ve Velké Británii se písni třiadvacetiletého zpěváka daří, v žebříčku Top 100 se drží na prvním místě. 

Magazín New Yorker přirovnává skladbu k pokračování písně zpěvačky Adele, která nazpívala titulní píseň k filmu Skyfall. Falzetem prý Smith odhalil zranitelnější stránku hlavního hrdiny Jamese Bonda. Objevují se i přirovnání k Michaelu Jacksonovi a jeho Earth Song z roku 1995.

"Bez svých fanoušků bych to nedokázal. Je to úžasný okamžik, na který nikdy nezapomenu," říká Sam Smith. Písničku přitom napsal se svým spolupracovníkem Jimmym Napesem během dvaceti minut. 

Do kin se bondovka s Danielem Craigem v hlavní roli dostane již 6. listopadu. Pro sedmačtyřicetiletého herce je to již čtvrtý film s agentem 007 a tentokrát si zahraje po boku takových jmen, jako je Ralph Fiennes, Ben Whishaw nebo Christoph Waltz, který ztvární záporáka. Monica Bellucci a Léa Seydoux si zahrají role Bond girls.

Trailer k filmu Spectre | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 45 minutami

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy