S povzdechem ukládám Gibsona do futrálu. Vladimír Mišík ukončil koncertní dráhu

Kultura Kultura
1. 4. 2021 13:06
Písničkář Vladimír Mišík potvrdil informaci, že se rozhodl ukončit koncertní kariéru. Zprávy v tomto znění se na sociálních sítích objevovaly v posledních týdnech, kdy manažer Šimon Kotek začal rušit jeho naplánované koncerty. Tento čtvrtek Mišík na Facebooku oznámil, že už dál hrát nebude.
Zatím naposledy Mišík předloni zveřejnil desku Jednou tě potkám.
Zatím naposledy Mišík předloni zveřejnil desku Jednou tě potkám. | Foto: Dušan Tománek

"Již delší dobu posmutněle přemýšlím o chvíli, kdy se budu muset pod tlakem svých zdravotních problémů rozhodnout, jak dál. Taková chvíle nastala paradoxně v těchto dnech, kdy se stejně koncertovat nesmí," napsal čtyřiasedmdesátiletý kytarista a zpěvák, který s kapelou Etc… naposledy vystoupil vloni 30. září v revitalizovaném mladoboleslavském Škoda Muzeu.

"Omlouvám se, i přes zvyšující se dávky léků jsem dlouhodobě zkoušel pokračovat v koncertování, ale už opravdu nemohu. Neradostně přiznávám, že jsem donucen ukončit koncertní činnost," uvedl Mišík a konkrétně zmínil nedávné bolestivé onemocnění levé ruky artrózou. "S povzdechem ukládám svého akustického Gibsona do futrálu," dodal.

O tom, že Mišík přestane hrát, minulý týden informoval server Lidovky.cz. "Každý koncert je pro něho velmi vysilující," řekl serveru zpěvákův manažer Šimon Kotek.

Zakládající člen skupiny Blue Effect se na scéně pohybuje od 60. let minulého století, nejznámější je více než čtyřicetiletou spoluprací s kapelou Etc…, se kterou naposledy před 11 lety vydal album Ztracený podzim.

Zatím naposledy Mišík předloni zveřejnil desku Jednou tě potkám, na které se obklopil novou sestavou vedenou právníkem, skladatelem a vydavatelem jazzových alb Petrem Ostrouchovem. Účinkují zde kytarista Josef Štěpánek, bubeník Martin Novák nebo baskytarista Matěj Belko.

Deska zahrnující singl Jednou, zhudebněnou báseň Václava Hraběte, uspěla na loňském předávání hudebních cen Anděl, proměnila všech šest nominací. Získala ocenění pro nejlepší album, skladbu, videoklip a nahrávku v žánrech folk i rock. Mišík byl rovněž vyhlášen nejlepším sólovým interpretem.

"Je s podivem, jak dobře Ostrouchovova kapela Blue Shadows s muzikanty o generaci mladšími, než je Mišík, dokázala adaptovat zaoceánský zvuk a integrovat jej do českého prostředí. Výsledkem není nějaká 'hra na Ameriku', ale svébytná nahrávka," napsalo o desce Aktuálně.cz.

"Já moc nejsem na ty recepce, medaile a tak," řekl zpěvák při přebírání cen, které už bylo kvůli pandemii předtočené a konalo se v restauraci Vegtral na pražské Letné, neboť Mišík bydlí poblíž. "Chtěl bych poděkovat Vláďovi, že s námi natočil desku, o které dlouho říkal, že bude jeho poslední, a my doufáme, že poslední nebude," doplnil skladatel Ostrouchov.

Když má člověk trable, tak strádá. Koncerty mi pomáhají. Když lidi tleskají, je to euforie. A o tu bych nerad přišel, říká zpěvák Vladimír Mišík. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 54 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy