Londýn jako město duchů. Členové Královského baletu tančí na novinku Rolling Stones

Reuters Kultura Reuters, Kultura
9. 6. 2020 15:14
Členové anglického Královského baletu natočili krátký film, ve kterém tančí na opuštěných ulicích Londýna za doprovodu kapely Rolling Stones. Projekt má upozornit na neutěšenou situaci umělců v době celosvětové pandemie koronaviru.
Členové londýnského Královského baletu tančí na novou píseň Rolling Stones. | Video: Reuters

Sólisté jako William Bracewell a Reece Clarke ve videu tančí na prosluněných chodnících před uzavřenými vchody do největších londýnských sálů, jako jsou replika alžbětinského divadla Shakespeare's Globe, Royal Opera House nebo Royal Albert Hall.

Producenti klipu chtěli upozornit na to, že kultura se v době pandemie koronaviru ocitla "pod nemilosrdným tlakem".

Film natočili Joanna DeFeliceová, Meaghan Grace Hinkisová a Melanie Hamricková, tanečnice a partnerka zpěváka Rolling Stones Micka Jaggera. Klip doprovází píseň Living in a Ghost Town, kterou Rolling Stones vydali letos v dubnu.

Cílem videa je mimo jiné vybrat peníze pro síť 14 charitativních organizací sjednocených pod hlavičkou Acting for Others, které poskytují finanční a duševní podporu pracovníkům divadel.

 

Právě se děje

před 15 minutami

NATO chce chránit družice. Země schválily vznik vesmírného centra na základně v německém Ramsteinu

Severoatlantická aliance vybuduje nové středisko vesmírných operací na základně v německém Ramsteinu. Shodli se na tom dnes ministři obrany NATO, kteří debatovali o možnostech zlepšení ochrany aliančních satelitů před možnými útoky protivníků. Zástupci spojeneckých vlád během videokonference také potvrdili závazky svých zemí zvyšovat obranné výdaje, které by podle dlouhodobého plánu měly do roku 2024 dosáhnout dvou procent hrubého domácího produktu členských států.

"Loni jsme vyhlásili vesmír za další operační doménu NATO. Dnes jsme podnikli další významný krok," řekl novinářům po jednání generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Lídři spojeneckých zemí se už v prosinci shodli, že po zemi, vodě, vzduchu a kyberprostoru bude aliance provádět společné operace i na oběžné dráze.

V novém středisku při letecké základně v Německu by měli působit vojenští experti, kteří budou poskytovat podporu budoucím vesmírným aktivitám aliance. K ochraně satelitů by měli přispět například vyhodnocováním možných hrozeb a poskytováním informací o tom, jak jim čelit.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Centrální bankéři jsou v pasti, cena zlata bude do konce desetiletí 2,5krát vyšší, soudí ekonom

Cena zlata bude zřejmě dál růst. Do konce tohoto desetiletí dosáhne 4800 dolarů za unci, zvýší se tedy dvaapůlkrát proti dnešní hodnotě. Na konferenci Vyšehradské fórum to dnes řekl rakouský ekonom společnosti Incrementum AG Ronald-Peter Stoeferle.

Centrální bankéři po celém světě jsou podle Stoeferleho chyceni v pasti nulových úrokových sazeb. Globální předlužení a nedostatek prostoru pro zvyšování sazeb jsou nejdůležitějšími faktory ovlivňujícími cenu zlata, uvedl ekonom. Představitele vídeňské ekonomické školy znepokojuje vývoj v posledních letech, zejména růst globálního dluhu a extrémní měnová opatření přijatá centrálními bankami. "Systém nekrytých úvěrových peněz coby základ dnešní ekonomiky není udržitelný. Při investování by se lidé měli dívat za horizont současného měnového systému," vysvětlil Stoeferle.

Takzvaná rakouská škola vychází z ekonomického a sociálního myšlení, které se nezaměřuje na matematické modely. Ekonomiku nevidí pouze jako objekt státněpolitické regulace a centrální kontroly.

"Rakouská ekonomická škola nevychází z fiktivního 'homo economicus', ale bere v úvahu všechny relevantní parametry reálného světa, vychází z povahy a psychologie lidské činnosti. Většina zemí světa jde přesně opačným směrem, tedy více intervencí, méně kapitalismu na volném trhu, více inflace," upozornil Stoeferle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy