Londýn jako město duchů. Členové Královského baletu tančí na novinku Rolling Stones

Reuters Kultura Reuters, Kultura
9. 6. 2020 15:14
Členové anglického Královského baletu natočili krátký film, ve kterém tančí na opuštěných ulicích Londýna za doprovodu kapely Rolling Stones. Projekt má upozornit na neutěšenou situaci umělců v době celosvětové pandemie koronaviru.
Členové londýnského Královského baletu tančí na novou píseň Rolling Stones. | Video: Reuters

Sólisté jako William Bracewell a Reece Clarke ve videu tančí na prosluněných chodnících před uzavřenými vchody do největších londýnských sálů, jako jsou replika alžbětinského divadla Shakespeare's Globe, Royal Opera House nebo Royal Albert Hall.

Producenti klipu chtěli upozornit na to, že kultura se v době pandemie koronaviru ocitla "pod nemilosrdným tlakem".

Film natočili Joanna DeFeliceová, Meaghan Grace Hinkisová a Melanie Hamricková, tanečnice a partnerka zpěváka Rolling Stones Micka Jaggera. Klip doprovází píseň Living in a Ghost Town, kterou Rolling Stones vydali letos v dubnu.

Cílem videa je mimo jiné vybrat peníze pro síť 14 charitativních organizací sjednocených pod hlavičkou Acting for Others, které poskytují finanční a duševní podporu pracovníkům divadel.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Sdruženář Pažout je po skoku na MS devátý, vede Jamamoto

Sdruženář Ondřej Pažout je devátý po skokanské části závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu. Do desetikilometrové běžecké části, která odstartuje v 16:00, vyrazí s odstupem 41 sekund za vedoucím Rjotou Jamamotem z Japonska. Favorizovaný Nor Jarl Magnus Riiber vyběhne za obhajobou titulu na trať z třetího místa a ztrátou 22 sekund na lídra.

Juniorský mistr světa z roku 2018 Pažout skočil 103 metrů a ve dvaadvaceti letech se dlouho vyhříval v křesle pro vedoucího závodníka. V elitní desítce po skoku je na MS jako první Čech od šampionátu v Liberci před 12 lety. Aleš Vodšeďálek tehdy na středním můstku překvapil osmým nejlepším skokem, ale v běhu klesl na 37. místo.

Z dalších českých reprezentantů skočil Tomáš Portyk 94,5 metru a před během je třicátý s dvouminutovou ztrátou. Jan Vytrval zvládl o půl metru méně a do stopy se vydá o dvě místa a sedm sekund za Portykem.

před 22 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy