Rottrová se loučila s nadšeným pražským publikem

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 12. 2011 9:41
Zpěvačka právě absolvuje poslední turné kariéry

Praha - Rozlučkové turné je předčasné a Marie Rottrová by měla vystupovat ještě dlouhá léta. Je totiž stále skvělá a neuvěřitelně šarmantní. Takový dojem si aspoň odnesli příznivci české ´lady soul´ z jejího koncertu v pražské Tesla Areně.

Stálice tuzemské populární hudby nedávno oslavila sedmdesátku a rozhodla se uspořádat poslední sérii sólových vystoupení pod názvem Vše nejlepší 2011. Mezi její vrcholy bezesporu patřil pražský středeční koncert.

Po úvodní písni jedné z vokalistek skupiny Flamingo patřící k Rottrové s menšími přestávkami už od počátků kariéry začala zpěvačka servírovat Skořápky ořechů, Večerem zhýčkaná a další hity. "Vás tady ale je. To jste všichni mí fanoušci?" ptala se nevěřícně. Zaplněná hala jí odpověděla bouřlivým potleskem, který následoval i po všech dalších šlágrech.

Foto: Michal Stromek

Jako hosty si ostravská rodačka pozvala Petra Spáleného či skupinu Neřež. Největší aplaus však sklidil dvorní skladatel a textař Rottrové Jaroslav Wykrent. Přestože ze zdravotních důvodů přišel o holi a během vystoupení musel sedět, sršel vtipem a s podporou publika rozmlouval Rottrové konec kariéry.

Poté si spolu střihli písničku Ágnes, přidal i šanson Sára a Pentli růžovou. "Takhle se maká v důchodu," komentovala Rottrová nadšený výkon Wykrenta, jehož diváci vytleskali vestoje.

Během dvou hodin následovaly další a další známé písničky, při kterých se diváci zvedali ze sedadel: Zřejme letos nikde nejsou kytky, To nic, Řeka lásky, Ten vůz už jel, S tebou...  Při přídavkové Markétce se pak na ploše rozproudila i malá diskotéka.

Vše završila česká verze blacksabbathovské She´s gone Lásko, voníš deštěm. "Ozzy Osborne byl u nás několikrát, ale nikdy ji nezazpíval. A tak to udělám aspoň já," učinila radost davu Rottrová a poté si vychutnávala nekončící ovace.

Pražští příznivci mají možnost Rottrovou na tomtéž místě vidět i dnes, kdy byl pro velký úspěch přidán ještě jeden koncert. Turné pak končí přeloženým vystoupením 13. prosince ve Zlíně.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 56 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy