Rottrová se loučila s nadšeným pražským publikem

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 12. 2011 9:41
Zpěvačka právě absolvuje poslední turné kariéry

Praha - Rozlučkové turné je předčasné a Marie Rottrová by měla vystupovat ještě dlouhá léta. Je totiž stále skvělá a neuvěřitelně šarmantní. Takový dojem si aspoň odnesli příznivci české ´lady soul´ z jejího koncertu v pražské Tesla Areně.

Stálice tuzemské populární hudby nedávno oslavila sedmdesátku a rozhodla se uspořádat poslední sérii sólových vystoupení pod názvem Vše nejlepší 2011. Mezi její vrcholy bezesporu patřil pražský středeční koncert.

Po úvodní písni jedné z vokalistek skupiny Flamingo patřící k Rottrové s menšími přestávkami už od počátků kariéry začala zpěvačka servírovat Skořápky ořechů, Večerem zhýčkaná a další hity. "Vás tady ale je. To jste všichni mí fanoušci?" ptala se nevěřícně. Zaplněná hala jí odpověděla bouřlivým potleskem, který následoval i po všech dalších šlágrech.

Foto: Michal Stromek

Jako hosty si ostravská rodačka pozvala Petra Spáleného či skupinu Neřež. Největší aplaus však sklidil dvorní skladatel a textař Rottrové Jaroslav Wykrent. Přestože ze zdravotních důvodů přišel o holi a během vystoupení musel sedět, sršel vtipem a s podporou publika rozmlouval Rottrové konec kariéry.

Poté si spolu střihli písničku Ágnes, přidal i šanson Sára a Pentli růžovou. "Takhle se maká v důchodu," komentovala Rottrová nadšený výkon Wykrenta, jehož diváci vytleskali vestoje.

Během dvou hodin následovaly další a další známé písničky, při kterých se diváci zvedali ze sedadel: Zřejme letos nikde nejsou kytky, To nic, Řeka lásky, Ten vůz už jel, S tebou...  Při přídavkové Markétce se pak na ploše rozproudila i malá diskotéka.

Vše završila česká verze blacksabbathovské She´s gone Lásko, voníš deštěm. "Ozzy Osborne byl u nás několikrát, ale nikdy ji nezazpíval. A tak to udělám aspoň já," učinila radost davu Rottrová a poté si vychutnávala nekončící ovace.

Pražští příznivci mají možnost Rottrovou na tomtéž místě vidět i dnes, kdy byl pro velký úspěch přidán ještě jeden koncert. Turné pak končí přeloženým vystoupením 13. prosince ve Zlíně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy