Rolling Stones ruší kvůli Jaggerově tragédii celé turné

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 3. 2014 21:40
Micka Jaggera zastihla zpráva o sebevraždě jeho přítelkyně L'Wren Scott na turné v Austrálii.
Mick Jagger.
Mick Jagger. | Foto: Reuters

Perth - Rolling Stones zrušili kvůli osobní tragédii svého frontmana Micka Jaggera celé turné po Austrálii a Novém Zélandu.

Jaggerovu partnerku L'Wren Scottovou našli v pondělí mrtvou v New Yorku a policie případ vyšetřuje jako sebevraždu.

Kapela v úterý odpoledne na svém webu oznámila, že ruší celé turné, které měl zahájit středeční koncert v Perthu. Stouni měli v Austrálii odehrát celkem šest koncertů, v novozélandském Aucklandu pak sedmý.

Původně pořadatel turné uvedl, že skupina ruší pouze úvodní koncert v Perthu a prostřednictvím Facebooku vyzval fanoušky, aby si zatím ponechali zakoupené vstupenky a vyčkali na další rozhodnutí.

Jagger a ostatní členové skupiny Ronnie Wood, Keith Richards a Charlie Watts do Perthu dorazili v pondělí soukromým letadlem. Sedmdesátiletý frontman skupiny ve stejný den reagoval na zprávu o úmrtí své parnterky prohlášením, že je "zcela šokován a zdrcen".

V červnu mají Rolling Stones v rámci téhož turné On Fire vystupovat v Evropě - v Nizozemsku, Německu, Itálii a Belgii.

Žili spolu od roku 2001

Scottová nikdy neprozradila svůj věk, ale podle amerických médií jí bylo 49 let. Vyrostla v Utahu jako adoptivní dítě v rodině mormonů. V mládí odešla do Paříže a prosadila se tam jako modelka. Postupně se stala uznávanou módní návrhářkou a oblékala kromě jiného Michelle Obama, Oprah Winfrey, Nicole Kidman, Penelope Cruz či Madonnu.

Foto: Profimédia.cz

Jagger se Scottovou žil od roku 2001. Často se spolu objevovali na společenských událostech, na nichž 191 centimetrů vysoká Scottová nejméně o půl hlavy převyšovala svého partnera, poznamenala agentura Reuters.

V bytě na Manhattanu našli Scottovou v pondělí dopoledne. Nezanechala dopis na rozloučenou, ale asi hodinu a půl před nalezením jejího těla v textové zprávě požádala svou asistentku, aby za ní přišla do bytu.

Newyorská policie vyšetřuje smrt Scottové jako sebevraždu. Žena se údajně oběsila na klice od francouzského okna na šále.

Jaggerova mluvčí odmítla tvrzení bulvárního deníku New York Post, podle něhož se slavný pár rozešel. "Tento článek ... je stoprocentně nepravdivý," uvedla mluvčí. "Je to hrozný a nepravdivý drb, který se objevil v době, která je pro Micka tak tragická."

Podle britských médií měla britská módní firma Scottové LS Fashion finanční problémy. Podle listu The Independent v roce 2012 firma prodělala 3,5 milionu liber a o rok před tím 2,5 milionu.

 

Právě se děje

Další zprávy