Rock & Pop volí hudbu loňského ro(c)ku

čtk
3. 1. 2006 11:00
Praha - Hudební měsíčník Rock & Pop po tříleté přestávce obnovil svou tradiční výroční anketu Volby ro(c)ku.
Tata bojs patřili k oceněným v minulých ročnících
Tata bojs patřili k oceněným v minulých ročnících | Foto: www.tatabojs.cz

Jeho čtenáři mohou posílat hlasy svým oblíbeným interpretům až do 10. února. Výsledky hlasování budou oznámeny v pořadu Noc s Andělem, který odvysílá Česká televize v noci ze 4. na 5. března na programu ČT2.

"Už dlouho dopředu máme pro tento termín hosty, proto vyhlášení připravíme a odvysíláme až v rámci Velké noční hudby půl hodiny po půlnoci," řekl moderátor pořadu Pavel Anděl.

Volby ro(c)ku vyhlásil Rock & Pop poprvé v roce 1995 jako protipól cen Akademie populární hudby. "Prokázalo se, že tipy čtenářů byly mnohem zasvěcenější a lépe odrážely aktuální situaci nejen v oblasti rocku a popu, ale v i v celé populární hudbě," uvedli vyhlašovatelé ankety v letošním lednovém čísle Rock & Popu.

Volené kategie

Letos se budou vyhlašovat vítězové v kategoriích nejlepší album, DVD, zpěvák, zpěvačka, kapela, objev, webové stránky a rocková akce roku. Hudební publicisté budou rozhodovat o umístění v kategoriích osobnost roku, osobnost in memoriam pro již zesnulé hudebníky i o vítězi anticeny nazvané "vopruz roku".

Hlasovat lze zasláním hlasovacího lístku otištěného v lednovém vydání časopisu nebo přes internetovou stránku.

V minulých ročnících ankety u čtenářů Rock & Popu bodovaly například skupiny Ohm Square, Ecstasy of St. Theresa, Support Lesbiens, -123 min., Vypsaná fiXa nebo Tata Bojs.

V předchozích třech letech se anketa nekonala poté, co bývalý vydavatel časopisu počátkem roku 2002 odvolal šéfredaktora Vojtěcha Lindaura, s nímž odešla téměř celá tehdejší redakce. V následujících měsících redakce zažila řadu změn na postu šéfredaktora i mezi redaktory.

Lindaur se společně se svými spolupracovníky do Rock & Popu vrátil po změně vydavatele před necelým rokem; nyní anketu obnovil.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy