Rock & Pop volí hudbu loňského ro(c)ku

čtk
3. 1. 2006 11:00
Praha - Hudební měsíčník Rock & Pop po tříleté přestávce obnovil svou tradiční výroční anketu Volby ro(c)ku.
Tata bojs patřili k oceněným v minulých ročnících
Tata bojs patřili k oceněným v minulých ročnících | Foto: www.tatabojs.cz

Jeho čtenáři mohou posílat hlasy svým oblíbeným interpretům až do 10. února. Výsledky hlasování budou oznámeny v pořadu Noc s Andělem, který odvysílá Česká televize v noci ze 4. na 5. března na programu ČT2.

"Už dlouho dopředu máme pro tento termín hosty, proto vyhlášení připravíme a odvysíláme až v rámci Velké noční hudby půl hodiny po půlnoci," řekl moderátor pořadu Pavel Anděl.

Volby ro(c)ku vyhlásil Rock & Pop poprvé v roce 1995 jako protipól cen Akademie populární hudby. "Prokázalo se, že tipy čtenářů byly mnohem zasvěcenější a lépe odrážely aktuální situaci nejen v oblasti rocku a popu, ale v i v celé populární hudbě," uvedli vyhlašovatelé ankety v letošním lednovém čísle Rock & Popu.

Volené kategie

Letos se budou vyhlašovat vítězové v kategoriích nejlepší album, DVD, zpěvák, zpěvačka, kapela, objev, webové stránky a rocková akce roku. Hudební publicisté budou rozhodovat o umístění v kategoriích osobnost roku, osobnost in memoriam pro již zesnulé hudebníky i o vítězi anticeny nazvané "vopruz roku".

Hlasovat lze zasláním hlasovacího lístku otištěného v lednovém vydání časopisu nebo přes internetovou stránku.

V minulých ročnících ankety u čtenářů Rock & Popu bodovaly například skupiny Ohm Square, Ecstasy of St. Theresa, Support Lesbiens, -123 min., Vypsaná fiXa nebo Tata Bojs.

V předchozích třech letech se anketa nekonala poté, co bývalý vydavatel časopisu počátkem roku 2002 odvolal šéfredaktora Vojtěcha Lindaura, s nímž odešla téměř celá tehdejší redakce. V následujících měsících redakce zažila řadu změn na postu šéfredaktora i mezi redaktory.

Lindaur se společně se svými spolupracovníky do Rock & Popu vrátil po změně vydavatele před necelým rokem; nyní anketu obnovil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy