Rock for People začíná. Letos ve jménu květin a rekordů

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 7. 2012 12:40
Rock for People táhne hlavně na květinové Faith no More
Foto: RFP

Hradec Králové - Přes 150 vystupujících, 4 dny, 290 hodin zážitků. Právě tak láká hudební fanoušky již 18. ročník festivalu Rock for People, který se letos uskuteční v Hradci Králové. Pořadatelé se klepou nedočkavostí, lístky totiž mizí neuvěřitelnou rychlostí a mluví se o rekordním čísle 30 tisíc návštěvníků. Není se čemu divit, na koncert totiž kývly skupiny jako Faith No More, The Prodigy nebo Franz Ferdinand.

Pro nedočkavce připravili organizátoři večírek již dnes - 3. července. Ještě před prvním oficiálním dnem vystoupí například Charlie Straight, Aneta Langerová a Tomáš Klus. Ve středu 4. července potom začne příval zahraničních hvězd, návštěvníci se mohou těšit na The Prodigy, The Subways nebo Franz Ferdinand.

Foto: Aktuálně.cz

Zřejmě největšímu zájmu a pozornosti se však bezkonkurenčně těší účast skupiny Faith No More, která se na hradecký festival chystá ve čtvrtek 5. července. Američtí hudebníci si totiž vyžádali značně neobvyklou úpravu pódia. Kromě speciálních světelných efektů a dominantní bílé barvy doprovodí koncert tohoto výjimečného uskupení také tisíce květin, které by měly pokrývat celé pódium. Organizátoři festivalu navíc vyzývají návštěvníky, aby drželi krok a kapelu poctili jak květinou, tak i bílým oblečením. Kdo přece jen zapomene, bude mít příležitost získat karafiát na místě, a to výměnou za kupon z Festivalových novin.

Foto: Aktuálně.cz

I když se organizátoři Rock for People snažili v rámci letošního ročníku přilákat co nejvíce zahraničních kapel, nezapomněli ani na české hvězdy. Během čtyř festivalových dní tak vystoupí například skupiny Tata Bojs, Horkýže Slíže nebo Support Lesbiens. Speciální představení si připravili také Aneta Langerová, Cocotte Minute a Meky Žbirka, kterého doprovodí padesát filharmoniků Cappella Istropolitana, což je festivalovým unikátem.

Festival Rock for People v Hradci Králové obohatí také nehudební vystoupení. Na programu jsou například taneční dílny, divadelní představení i promítání filmů. Brány festivalparku se otevřou již dnes ve 14 hodin a bohatý program je připravený až do 6. července 2012.

Čtěte také
Faith No More se vracejí. Vystoupí na Rock for People

 

Právě se děje

před 19 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy