Rave pamětníci The Orb přivezou vesmírný taneční relax

Kultura Kultura
7. 12. 2012 11:09
The Orb vystoupí 23. ledna v Lucerna Music Baru
Foto: The Orb

Praha - Britští pamětníci rave éry a průzkumníci vesmírných prostorů pod vlivem lehkých drog The Orb ani v roce 2012 nezapomněli na své kořeny v jamajské dub music a nahráli desku s ikonou tamní hudby Lee Scratch Perrym. Od reality se tak průkopníci ambient housu odpoutávají už více než dvacet let a do podobných nálad se pokusí dostat i české publikum. Vystoupí totiž 23. ledna v pražském Lucerna Music Baru.

Zakladatele a jediného stálého člena projektu Alexe Patersona doprovodí dlouholetý spolupracovník Philippe Le Gonidec a vizualizace Michaela Colese. Průřezové vystoupení by mělo obsáhnout i skladby z aktuálního alba The Orbserver in the Star House, byť bez živé účasti vokalisty Lee Scratch Perryho.

The Orb
The Orb | Foto: facebook.com/TheOrb

Patersonova spolupráce se Scratch Perrym začala už v roce 2004 na koncertě v Mexiku. Tam spojili své síly v rámci DJ setu a domluvili se na společné desce. Fanoušci na ni sice museli čekat několik let, letos se ale nakonec propojení dubových vlivů s přímým účastníkem jamajského hudebního dění dočkali i na studiové nahrávce.

The Orb jsou jednou z ikon elektronické taneční hudby přelomu osmdesátých a devadesátých let. Tehdy měl Paterson v oblibě táhlé skladby se stopáží kolem dvaceti minut, dokladem toho ostatně je třeba debutová deska The Orb's Adventures Beyond The Ultraworld.

Naposledy na sebe Paterson přitáhl pozornost v říjnu 2010, kdy s Davidem Gilmourem (Pink Floyd) natočil desku Metallic Spheres.

Zajímavými hudebníky se nicméně obklopoval už od počátku kariéry. Nejprve sám působil jako hledač talentů, pak spolupracoval mimo jiné s Paulem Oakenfoldem nebo Jimmym Cautym - zakladatelem KLF.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 minutami

Trump neuspěl. Odvolací soud je nadále pro nahlédnutí do jeho finančních záznamů

Odvolací soud ve Spojených státech zamítl ve středu žádost prezidenta Donalda Trumpa, aby se znovu zabýval rozhodnutím, které dalo za pravdu výboru Sněmovny reprezentantů. Ten žádá o nahlédnutí do prezidentových finančních záznamů. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Trumpův právník John Sekulow už řekl, že se proti rozhodnutí odvolá k nejvyššímu soudu USA.

Výbor pro dohled a reformu americké Sněmovny reprezentantů letos firmu Mazars LLP, která zpracovávala pro Trumpa účetnictví, vyzval, aby mu poskytla finanční záznamy prezidenta a několika jeho firem za posledních osm let. Jde o jeden z řady právních kroků, které vyhrocují konflikt mezi Sněmovnou reprezentantů, ovládanou demokraty, a Bílým domem.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest lehce zraněných

Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se ve čtvrtek před 6:00 zranilo lehce šest lidí. Pět z nich byli cestující z linkového autobusu. Silnice I/55 je v místě nehody uzavřená, policisté dopravu hned za sjezdem z dálnice D2 odklánějí na Ladnou. Kolony tam zatím nejsou.

"Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu, který jel v protisměru od Břeclavi na Hodonín. Do návěsu dodávky pak následně narazil ještě osobní automobil," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy