Radiohead probouzejí PolyFaunu. Přijde i nové album?

Kultura Kultura
2. 9. 2014 16:11
Kapela Radiohead přidala do své sedm měsíců staré aplikace pro tablety a telefony s názvem PolyFauna nové zvuky a vizuály, což z ní dělá o něco více než jen průvodce albem The King of Limbs.
Thom Yorke, frontman Radiohead.
Thom Yorke, frontman Radiohead. | Foto: Profimédia

Praha - Radiohead vylepšili svou aplikaci pro mobily a tablety PolyFauna řadou nových obrazů a zvuků, včetně několika dosud nevydaných vokálů frontmana Thoma Yorka. Tato aktivita zřejmě předznamenává i nový albový počin kapely.

York si začal s vylepšováním Polyfauny pohrávat ke konci srpna, kdy na Twitteru sdílel nové obrázky pro aplikaci. Více kreseb a maleb, které vznikly ve spolupráci s umělcem Stanley Donwoodem, se pak objevilo také na sociální síti Tumblr.

Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0.
Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0. | Video:

Donwood, kreativní mozek v pozadí Radiohead, producent Nigel Godrich a vývojáři v Universal Everything popisují PolyFaunu jako "pohlcující a expanzivní svět s primitivním životem, počasím, západy slunce, horami a lesy", inspirovaný počátky počítačových experimentů a tvory v představách našeho podvědomí". Uživatelům každopádně nabízejí tajemný, expresionistický svět, který doprovází strašidelný soundtrack od Radiohead.

PolyFauna a její inovace, pravděpodobně předchází novému albu Radiohead, prvnímu po třech letech, během kterých byli všichni členové zaneprázdněni sólovými projekty. Kytarista Jonny Greenwood psal pro film i moderní klasickou hudbu, Thom Yorke jezdil po světě s kapelou Atoms for Peace a bubeník Phil Selway vydá zanedlouho třetí sólové album. Přesto skupina údajně plánuje návrat do studia již tento měsíc.

"Chceme začít v září zkoušet, hrát, nahrávat a uvidíme jak to bude znít..." řekl Greenwood pro BBC 6 Music v červenci.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Stržená trolej zastavila tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze nejezdí tramvaje. Důvodem je podle informací na webu dopravního podniku stržená trolej. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdí odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků je zavedena náhradní autobusová doprava. Dopravní podnik předpokládá obnovení provozu přibližně v 10:30.

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 jsou odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdí náhradní autobusová linka X11.

před 1 hodinou

Jan Zahradil se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu

Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu. Informoval o tom web projektu Sinopsis, který se věnuje dění v Číně. Zahradilovo předsednictví předpovídal už v květnu. Podle agentury Bloomberg je skupina přátelství EU - Čína jedním z nástrojů prosazování čínského vlivu v Evropském parlamentu. 

Zahradil ve funkci nahradí britského poslance cejlonského původu Nirja Deva, se kterým český politik sedí ve stejné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR).  

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Dalších šest je zraněných

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, čtyři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 našeho času).  Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let.

Policie neví, jestli byl střelec jen jeden, nebo útočilo více osob. Útočník či útočníci se podle policie vloupali na dvůr, kde se večírek konal, a začali pálit do skupiny asi 35 lidí, kteří sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela. Tři muži zemřeli na místě, čtvrtý po převozu do nemocnice. Zbylých šest zraněných je mimo ohrožení života, informoval server CBS News.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy