Radiohead probouzejí PolyFaunu. Přijde i nové album?

Kultura Kultura
2. 9. 2014 16:11
Kapela Radiohead přidala do své sedm měsíců staré aplikace pro tablety a telefony s názvem PolyFauna nové zvuky a vizuály, což z ní dělá o něco více než jen průvodce albem The King of Limbs.
Thom Yorke, frontman Radiohead.
Thom Yorke, frontman Radiohead. | Foto: Profimédia

Praha - Radiohead vylepšili svou aplikaci pro mobily a tablety PolyFauna řadou nových obrazů a zvuků, včetně několika dosud nevydaných vokálů frontmana Thoma Yorka. Tato aktivita zřejmě předznamenává i nový albový počin kapely.

York si začal s vylepšováním Polyfauny pohrávat ke konci srpna, kdy na Twitteru sdílel nové obrázky pro aplikaci. Více kreseb a maleb, které vznikly ve spolupráci s umělcem Stanley Donwoodem, se pak objevilo také na sociální síti Tumblr.

Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0.
Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0. | Video:

Donwood, kreativní mozek v pozadí Radiohead, producent Nigel Godrich a vývojáři v Universal Everything popisují PolyFaunu jako "pohlcující a expanzivní svět s primitivním životem, počasím, západy slunce, horami a lesy", inspirovaný počátky počítačových experimentů a tvory v představách našeho podvědomí". Uživatelům každopádně nabízejí tajemný, expresionistický svět, který doprovází strašidelný soundtrack od Radiohead.

PolyFauna a její inovace, pravděpodobně předchází novému albu Radiohead, prvnímu po třech letech, během kterých byli všichni členové zaneprázdněni sólovými projekty. Kytarista Jonny Greenwood psal pro film i moderní klasickou hudbu, Thom Yorke jezdil po světě s kapelou Atoms for Peace a bubeník Phil Selway vydá zanedlouho třetí sólové album. Přesto skupina údajně plánuje návrat do studia již tento měsíc.

"Chceme začít v září zkoušet, hrát, nahrávat a uvidíme jak to bude znít..." řekl Greenwood pro BBC 6 Music v červenci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy