Radiohead probouzejí PolyFaunu. Přijde i nové album?

Kultura Kultura
2. 9. 2014 16:11
Kapela Radiohead přidala do své sedm měsíců staré aplikace pro tablety a telefony s názvem PolyFauna nové zvuky a vizuály, což z ní dělá o něco více než jen průvodce albem The King of Limbs.
Thom Yorke, frontman Radiohead.
Thom Yorke, frontman Radiohead. | Foto: Profimédia

Praha - Radiohead vylepšili svou aplikaci pro mobily a tablety PolyFauna řadou nových obrazů a zvuků, včetně několika dosud nevydaných vokálů frontmana Thoma Yorka. Tato aktivita zřejmě předznamenává i nový albový počin kapely.

York si začal s vylepšováním Polyfauny pohrávat ke konci srpna, kdy na Twitteru sdílel nové obrázky pro aplikaci. Více kreseb a maleb, které vznikly ve spolupráci s umělcem Stanley Donwoodem, se pak objevilo také na sociální síti Tumblr.

Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0.
Podívejte se na ukázku z aplikace PolyFauna 2.0. | Video:

Donwood, kreativní mozek v pozadí Radiohead, producent Nigel Godrich a vývojáři v Universal Everything popisují PolyFaunu jako "pohlcující a expanzivní svět s primitivním životem, počasím, západy slunce, horami a lesy", inspirovaný počátky počítačových experimentů a tvory v představách našeho podvědomí". Uživatelům každopádně nabízejí tajemný, expresionistický svět, který doprovází strašidelný soundtrack od Radiohead.

PolyFauna a její inovace, pravděpodobně předchází novému albu Radiohead, prvnímu po třech letech, během kterých byli všichni členové zaneprázdněni sólovými projekty. Kytarista Jonny Greenwood psal pro film i moderní klasickou hudbu, Thom Yorke jezdil po světě s kapelou Atoms for Peace a bubeník Phil Selway vydá zanedlouho třetí sólové album. Přesto skupina údajně plánuje návrat do studia již tento měsíc.

"Chceme začít v září zkoušet, hrát, nahrávat a uvidíme jak to bude znít..." řekl Greenwood pro BBC 6 Music v červenci.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy