Promotéři koncertu Led Zeppelin bojují s překupníky

tur
8. 10. 2007 22:25
Nákup lístků je možný jen vlastní kartou
Foto: www.audiostore.it

Londýn - Organizátoři jednorázového reunionu Led Zeppelin opožděně vzkázali fanouškům, že se na koncert nejspíš nedostanou, pokud si vstupenku pořídili prostřednictvím platební karty jiné osoby.

Výherci vzešli minulý týden z losování o heslo, které zájemcům umožní pořídit si vstup na ojedinělou akci 26. listopadu v londýnské O2 Areně.

Koncert představí původní trojici Led Zeppelin, jež se společně na jednom pódiu objeví poprvé do roku 1988.  Nastala mela a na stránky se chtělo přihlásit 20 milionů fanoušků. Milion z nich nakonec postoupil do slosování o 20 tisíc vstupenek.

Jak je to poslední dobou u velkých britských akcí zvykem, losování má za úkol zpřehlednit enormní poptávku a zabránit obchodování se vstupenkami na černém trhu, hlavně na internetu.

Teď promotéři dodatečně přispěchali s doplňujícími podmínkou. Lístek v hodnotě 125 liber bude neplatný, pokud se jméno držitele hesla nebude shodovat se jménem uvedeným na kartě, za kterou byl zakoupen.

Publikum pochopitelně reagovalo rozhořčeně, jelikož nové ustanovení bylo výhercům rozesláno s několika hodinovým zpožděním. Tedy v době, kdy si už značná část zájemců lístky pořídila..

Foto: Aktuálně.cz

Promotér Harvey Goldsmith však svůj postup vehementně hájí: "Je naprosto zřejmé, že pokud lístek není přenosný, tak ani způsob platby nemůže být přenosný." 

Novou strategii chtějí organizátoři znovu co nejvíc ztížit kšeftování se vstupenkami na černém trhu. A nové opatření je jen další z kroků, jak zajistit, aby k tomu nedošlo; podobný způsob už funguje s fotbalovými lístky.

"Nemám pražádný zájem podporovat parazitující trh, který odrazuje fanoušky od podpory umělců tím, že zvyšuje ceny vstupenek - a tak jako tak vůbec nic nevrací zpět do naší branže, aby ji podpořil," rozvíjí Goldsmith důvody ve svém prohlášení.

Problémem ovšem zůstává, co si mají počít fanoušci, kteří nevlastní kartu a lístek si koupili na půjčenou; tak tomu je především mezi zájemci do 18 let, kteří často využili rodičovské konto. Těm teď hrozí, že se do O2 Areny nedostanou.

Ještě však není vše ztraceno. Goldsmith vyzývá návštěvníky, které by mohlo nařízení postihnout: "Kontaktujte nás a podejte nám odůvodněné vysvětlení!"            

 

Právě se děje

před 16 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy