Přehlídka Respekt plus pokračuje

ČTK
14. 1. 2006 9:30
Praha - Také v letošním roce bude pokračovat v pražském Paláci Akropolis dlouhodobá hudební přehlídka Respekt Plus.
Z webových stránek kapely Zuco 103
Z webových stránek kapely Zuco 103 | Foto: Aktuálně.cz

Představuje zajímavé kapely a interprety z oblasti etnické hudby i world music a zahájí ji 4. února koncert skupiny Zuco 103.

Zuco 103 kombinují sambu se samplovanou taneční hudbou. "Jejich poslední album Whaa! je směsí acid jazzu, brazilské hudby a elektroniky okořeněné navíc o dub a vlivy z Kuby a Etiopie," popisuje Tereza Sobotová z pořádající agentury Rachot Production.

Jádro skupiny tvoří brazilská zpěvačka Lilian Vieiraová, zbývající hudebníci pocházejí z Nizozemska a Německa. Klávesistu Stefana Schmida a bubeníka Stefana Krugera na turné doprovázejí hráči na baskytaru a perkuse i dýdžej.

Na jaře pak bude přehlídka pokračovat třemi dalšími koncerty. Nejprve 23. března vystoupí hráč na koru Ba Cissoko z Guineje, který exceloval před dvěma lety na hudebním veletrhu Womex.

Po necelých dvou letech se 29. března do Akropole vrátí v Česku dobře známá makedonská dechovka Kočani Orkestar a 25. dubna zde vystoupí konžská kapela Konono No. 1.

Informace o přehlídce naleznete ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy