Pražský koncert hudby ze Star Wars doprovodí speciální projekce a vizuální efekty

mad
18. 12. 2015 16:08
V pražském Rudolfinu proběhne 22. prosince galakoncert hudby oscarového skladatele Johna Williamse. V podání Prague Philharmonia a Kühnova smíšeného sboru zazní slavné skladby ze sci-fi ságy Star Wars, jejíž sedmý díl právě běží v kinech. Dirigovat bude britský skladatel James Shearman. Na koncertě zazní různé skladby ze šesti filmů, mezi které patří The Cantina Band (Epizoda IV), The Imperial March (Epizoda V) nebo Battle Of The Heroes (Epizoda III).
Zazní i známá skladba "Imperial March" | Video:

Praha – V pražském Rudolfinu se bude v rámci festivalu Film Music Prague konat galakoncert hudby oscarového skladatele Johna Williamse. V podání Prague Philharmonia a Kühnova smíšeného sboru zazní slavné skladby ze sci-fi ságy Star Wars, jejíž sedmý díl právě běží v kinech.

Dirigovat bude britský skladatel James Shearman, který se podílel například na soundtracku k filmu Popelka (2015) a často diriguje významná hudební tělesa jako London Symphony Orchestra nebo The Philharmonia Orchestra. Dirigoval nahrávání hudby k filmům Eragon (2006), Zrození Planety opic (2011) nebo Rebelka (2012).

Na koncertě zazní různé skladby napříč ságou, mezi které patří Duel Of The Fates (Epizoda I), Across the Stars (Epizoda II), Battle Of The Heroes (Epizoda III), The Cantina Band (Epizoda IV), The Imperial March (Epizoda V) nebo Luke and Leia (Epizoda VI). Skladby dle pořadatele doplní velkoplošné projekce a speciální vizuální efekty (pohyblivá scénická světla, lasery, emitory kouře).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy