Potvrzeno: Smashing Pumpkins ve studiu

Reuters, mor
26. 10. 2006 0:00
Chicago - Bubeník rockových "dýniček" Jimmy Chamberlin promluvil. Na svém MySpace blogu přiznal, že kapela je znovu ve studiu a natáčí desku.
Foto: Aktuálně.cz

Ve svém poněkud patetickém blogu podal první informace o připravovaném albu. "Jak možná už někdo z vás ví, začali jsme znova dělat hudbu. Skládáme muziku, která vzniká na místě tak čistém, že v ní nebude žádná lež ani špína těch, který nás zatracovali," píše Chamberlin.

Během dvanácti let existence stihla kapela prodat jen ve Spojených státech přes 18 milionů desek a stala se jednou z nejúspěšnějších formací své doby. Pak ale přišly problémy - se slávou, s drogami, se vztahy uvnitř kapely.

Kytarista James Iha si nerozuměl s lídrem Billy Corganem a Corgan zase se D'arcy Wretzyovou, která v té době hrála na basu. Když se kapela v roce 2000 rozpadla, tvrdil Corgan, že už ji nikdy znovu dohromady nedá. Sám se vydal na sólovou dráhu, ale takových úspěchů jako se Smashing Pumpkins rozhodně nedosáhl.

Foto: Aktuálně.cz

Že se kolem znovuzrození kapely něco děje, naznačil už nedávný celostránkový inzerát v chicagských novinách. Corgan v něm dával ve známost, že plánuje znovuoživení kapely a shání nové spoluhráče. Jestli nějaké našel, neprozradil ani Chamberlin ve svém blogu.

Podle Chamberlina se na desce jistě objeví on, Corgan a pak ještě někdo další, koho zatím kapela tají. Jisté je, že minimálně zbylé duo na desce (zatím bez názvu) spolupracuje s producenty Terry Datem (Pantera, Soundgarden) a také slavným Royem Thomasem Bakerem.

Ten produkoval například desku Bohemian Rhapsody od Queen. Spolupráci s ním Chamberline popisuje jako "jeden z vůbec největších zážitků v životě". 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy