Britská rocková kapela Foals zahraje poprvé v Praze, v Česku se představí na festivalu Metronome

Kultura Kultura
13. 5. 2016 16:03
Nový hudební festival Metronome, který proběhne 25. a 26. června v areálu Výstaviště Praha, představí velká jména světové hudby. Vedle Iggyho Popa vystoupí i britská indie rocková kapela Foals. Ta zahraje v Praze jak písně ze svého posledního alba What Went Down, tak předchozí hity.
Foto: METRONOME FESTIVAL

Po sobotním vystoupení headlinera festivalu Metronome Iggyho Popa se představí fanouškům v neděli britská indie rocková kapela Foals. Parta hudebníků z Oxfordu v čele s charismatickým zpěvákem Yannisem Philippakisem zahraje vůbec poprvé v Praze.

Již v roce 2013 se kapela představila na festivalu Rock For People, do hlavního města pak zavítá rovnou z halového turné, v jehož rámci vyprodala například i stadion v britském Wembley.

Foals spolu hrají od roku 2005, o tři roky později debutovali albem Antidotes, které se v Británii hned stalo hitem. Následovalo druhé album Total Life Forever v roce 2010 a pak třetí Holy Fire v roce 2013. Loni vydali čtvrtou řadovou desku What Went Down, ta je popisována jako nejhlasitější album jejich kariéry. Kapela je známá především pro své atmosférické, zasněné a melancholické písně.

Festival Metronome proběhne poslední červnový týden na pražském Výstavišti. Kromě koncertů hvězd světové hudby připravili organizátoři na 25. a 26. června také několik unikátních hudebních představení, například společné vystoupení českých hudebních legend Ivana Krále a Jiřího Suchého. Z české scény se pak představí například Richard Müller, J.A.R. či Bára Poláková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy