Pomalejší začátek se zběsilým koncem

Ondřej Stratilík
10. 2. 2006 17:35
Recenze - Pojekt kNot Photogenic, který se ve své torbě vrátil na konec devadesátých let, aby si z nich vzal to nejlepší, se konečně předvedl naživo.

Prostor hlavního sálu Paláce Akropolis připomínal ve čtvrtek večer časy, kdy Ohm Square a Liquid Harmony vévodili české taneční hudbě a pražský klub Roxy byl víkend co víkend centrem veškerého dění. Ať už výzdobou sálu, ve čtyřech řadách rozvěšenými papírovými pytlíky s nápisem kNot Photogenic či rozjezdovou párty v režii DJe Talla (té ovšem moc návštěvníků nevyužilo).

kNot Photogenic se na pódium dostali před čtvrt na deset; zpěvačka Charlie One, v tomhle projektu alias Little Miss Late, dorazila pozdě. Nedočkavé fanoušky ale zpacifikovaly hned první tóny koncertu, tedy skladba Slightly Different BPM.

Foto: www.xproduction.cz

Na rozdíl od studiové verze ji obohatil i turntableista Tall přesně mířeným scratchingem, polámané aranže ještě zdůraznily surové bicí. MC Mustard se v ubíhajících beatech sice trochu "topil", ale Charlie ho vždycky dokázala kolegiálně vytáhnout. Od téhle skladby se kvalita a naléhavost koncertu zvyšovala.

Malé nedostatky

Kapela se na pódiu rozkoukávala poměrně dlouho, ale byla to premiéra. Mustard deklamoval na světové úrovni, ale když na pódium vstoupil MC RIRA, většině lidí v sále spadla čelist. Vousatý zběsilec v "kubánské kšiltovce" nabídl ve skladbě King Kong Beatz natolik nekompromisní rap, že mu místy byly pomalé i elektronické aranže. Jako by s ním dorazila část kapely Asian Dub Foundation, s níž spolupracoval.

Fanouškům se podařilo "upískat" pořadatele, a tak se mohlo pokračovat přes "policejní desátou". Jako poslední přídavek nabídla kapela skladbu Feel Da Rhythm, písničku s nejrychlejším podkladem alba Underexposed. I tu obohatili nečekanou, k tanci nutící akustickou performancí.

Foto: xProduction

První živý koncert odhalil malé nedostatky, se kterými se kNot Photogenic ještě úplně nepoprali; ovšem ani to nepokazilo jejich premiéru. Charlie a Mustard byli nejviditelnější a trochu zakryli otce projektu Borise Carloffa, skromně postávajícího vzadu s kytarou u kláves a laptopu.

Možná i vystupováním si získali publikum. Takhle sympatická kapela se dvěma bezprostředními vokalisty a diamantově vykrystalizovanou hudbou se v Česku ještě nevylíhla. kNot Photogenic by měli vyrazit na turné po Irsku, takže "doma" je zase nějakou dobu neuvidíme. I když dvě třetiny kapely mají britské kořeny a Carloff tráví většinu času za Kanálem, takže co je vlastně doma?

#reklama

 

Právě se děje

před 41 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy