Od Gotta po Landu. Hity, pod kterými je podepsán Petr Hapka

Od Gotta po Landu. Hity, pod kterými je podepsán Petr Hapka
Petr Hapka napsal jednu z prvních autorských skladeb pro Karla Gotta. Jazzová písnička Má píseň pochází z roku 1964.
S Hanou Hegerovou začal spolupracovat v 60. letech, napsal pro ni píseň Obraz Doriana Graye, kterou otextoval Petr Rada.
Petr Hapka složil velké množství filmových melodií a písní. Vynikají z nich ale dvě spolupráce s režisérem Jurajem Jakubiskem - Tisícročná včela a Perinbaba z let 1983, resp. 1984. V prvním jmenovaném filmu zpívala Marika Gombitová.
Hana Hegerová zpívá píseň Potměšilý host ze stejnojmenného alba z roku 1987.
Foto: Profimedia.cz
ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 11. 2014 23:39
Petr Hapka proslul jako autor i interpret řady písní, například hitů Hany Hegerové. V úterý zemřel, bylo mu 70 let.

PrahaPetr Hapka patřil mezi nadmíru úspěšné a uznávané hudební skladatele, jeho jméno je v titulcích více než osmdesáti celovečerních filmů, seriálů nebo dokumentů. Svými melodiemi doprovodil například snímky Tisícročná včela, Páni kluci, Den pro mou lásku, Panna a netvor, Deváté srdce, Lea nebo Kráva.

Výraznou kapitolou jeho tvorby je spolupráce s textařem Michalem Horáčkem. Začali deskou Hany Hegerové Potměšilý host (1987), následovalo album V penziónu Svět (1988). A na obou Hapka také zpíval.

Připomeňte si nejvýraznější skladby, na kterých se Petr Hapka autorsky podílel. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy