Pavlu Šporclovi tleskala vestoje Carnegie Hall. Užil jsem si to a jsem šťastný, říká houslista

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 2. 2016 12:22
Velký úspěch zažil mezinárodně uznávaný český houslista Pavel Šporcl. Při debutu v nejslavnější koncertní síni světa, newyorské Carnegie Hall, mu vestoje tleskal hlavní sál Izaak Stern Auditorium a vynutil si přídavek. "Můj sen se splnil. Hrál jsem uvolněně a každou notu jsem si užíval. Jsem šťastný," svěřil se po koncertě.
Pavel Šporcl v Carnegie Hall
Pavel Šporcl v Carnegie Hall | Foto: Facebook/Pavel Šporcl

New York - S velkým symfonickým orchestrem The New England Symphonic Ensemble a pod taktovkou italského dirigenta Giuseppeho Lanzetty odehrál český houslista Pavel Šporcl v sobotu večer náročný houslový koncert Felixe Mendellsohna-Bartholdyho.

Tento u publika oblíbený lyrický kousek Šporcl považuje intonačně za jeden z nejtěžších koncertů pro housle.

Publikum bylo uchváceno kouzelným zvukem jeho modrých houslí "špidlenek" a vyžádalo si přídavek. Tím bylo Paganiniho č. 5 Capriccio.

"Můj sen se splnil. Velký úspěch, potlesk vestoje. Hrál jsem uvolněně a každou notu jsem si užíval. Jsem šťastný," svěřil se po koncertě.

Svůj tradiční šátek tentokrát nechal v pouzdře, aby však dostál své originální image, černý oděv doplnil zlatou vestou.

Jednání o jeho vystoupení v Carnegie Hall trvala několik let, splnění tohoto snu pokládá za vyznamenání i výzvu do dalších let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy