Pavlu Šporclovi tleskala vestoje Carnegie Hall. Užil jsem si to a jsem šťastný, říká houslista

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 2. 2016 12:22
Velký úspěch zažil mezinárodně uznávaný český houslista Pavel Šporcl. Při debutu v nejslavnější koncertní síni světa, newyorské Carnegie Hall, mu vestoje tleskal hlavní sál Izaak Stern Auditorium a vynutil si přídavek. "Můj sen se splnil. Hrál jsem uvolněně a každou notu jsem si užíval. Jsem šťastný," svěřil se po koncertě.
Pavel Šporcl v Carnegie Hall
Pavel Šporcl v Carnegie Hall | Foto: Facebook/Pavel Šporcl

New York - S velkým symfonickým orchestrem The New England Symphonic Ensemble a pod taktovkou italského dirigenta Giuseppeho Lanzetty odehrál český houslista Pavel Šporcl v sobotu večer náročný houslový koncert Felixe Mendellsohna-Bartholdyho.

Tento u publika oblíbený lyrický kousek Šporcl považuje intonačně za jeden z nejtěžších koncertů pro housle.

Publikum bylo uchváceno kouzelným zvukem jeho modrých houslí "špidlenek" a vyžádalo si přídavek. Tím bylo Paganiniho č. 5 Capriccio.

"Můj sen se splnil. Velký úspěch, potlesk vestoje. Hrál jsem uvolněně a každou notu jsem si užíval. Jsem šťastný," svěřil se po koncertě.

Svůj tradiční šátek tentokrát nechal v pouzdře, aby však dostál své originální image, černý oděv doplnil zlatou vestou.

Jednání o jeho vystoupení v Carnegie Hall trvala několik let, splnění tohoto snu pokládá za vyznamenání i výzvu do dalších let.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy