Ostrovy ožijí v zahradě! Fanoušci poslali rekordní sumu

ČTK Kultura ČTK, Kultura
27. 5. 2014 17:33
Festival United Islands of Prague vybral přes crowdfundingový portál HitHit.cz 1,6 milionu korun. Otevře za ně dvě hlavní scény v Kinského zahradě.
Ella Eyre, jedna z hlavních hvězd letošního festivalu United Islands of Prague vystoupí v Kinského zahradě.
Ella Eyre, jedna z hlavních hvězd letošního festivalu United Islands of Prague vystoupí v Kinského zahradě. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rekordní sumu českého crowdfundingu 1,6 milionu korun získal na Hithit.cz festival United Islands of Prague 2014 na pokrytí nákladů na otevření hlavní scény v Kinského zahradě. Festival se na různých místech v metropoli uskuteční od 19. do 21. června. 

"Jsme nadšení, že můžeme festival rozšířit o dvě nové scény v Kinského zahradě a za peníze ze sbírky tak připravit festival tak, jak jsme slíbili. Ostrovy žijí i v zahradě!" uvedl producent festivalu David Gaydečka s tím, že cílová částka byla splněna, přispívat a zajistit si tak nějakou z odměn mohou zájemci až do závěru sbírky, která končí v noci z 28. na 29. května. Po skončení sbírky začne předprodej vstupenek do Kinského zahrady, která je jediná zpoplatněna za standardní cenu 250 korun.

Festival se bude konat na sedmi venkovních scénách a dvanácti pražských klubech. Potvrzenými hvězdami a objevy festivalu jsou zpěvačka Ella Eyre, jihoamerická kapela Bajofond, srbský projekt Repetitor, britští Childhood, nizozemští When We Were Wild a bulharská rapperka Dena. Z domácí scény potom Ohm Square, Nylon Jail, Voila!, Ille či Never Sol.

Oficiální afterparty s koncertem DJ Shadowa se uskuteční 21. června v klubu MeetFactory. Finální program, s daty, scénami i časy letošního ročníku United Islands lze najít na www.unitedislands.cz/program.

Loňský desátý ročník festivalu, který se konal v pražském parku Ladronka, navštívily desítky tisíc lidí. Podle organizátorů bylo na akci více diváků než v minulém roce, kdy se jí zúčastnilo 60 tisíc fanoušků. Vrcholem festivalu byl koncert amerického pop-soulového zpěváka Aloe Blacca. Vystoupilo celkem 195 hudebních projektů na sedmi venkovních scénách a v devíti klubech.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy