Foto: Vyprodanou Okoř rozjasnilo počasí i Klus s Langerovou

Podívejte se na fotoreportáž z hudebního festivalu Okoř.
Festival zahájila zpěvačka Aneta Langerová, kterou zaplněné hlediště přijalo s nadšením.
Aneta se svou kapelou zahrála nejen písně z předchozích alb a z dob svých pěveckých začátků, ale také potěšila skladbami ze své poslední desky Na Radosti.
Fanoušci Anety Langerové mohli svou oblíbenkyni zažít v rockové poloze, stejně tak si mohli zanotovat tklivější melodie, jako jsou například písně Voda živá či Vzpomínka.
Areál pod zříceninou hradu Okoř byl zcela zaplněn.
Foto: Andrea Vašáková
Andrea Vašáková
23. 8. 2015 18:27
Festival Okoř slavil 15. výročí existence a ve vyprodaném areálu zahráli Aneta Langerová, Tomáš Klus, Chinaski, Miro Žbirka a řada dalších. Podívejte se na fotoreportáž z festivalu.

Fotogalerie – Tradiční jednodenní festival proběhl v sobotu 22. srpna pod hradem Okoř a zahráli na něm muzikanti, kteří jsou s ním spjatí již od jeho počátků.

Ve vyprodaném areálu vystoupili Aneta Langerová, Tomáš Klus, Chinaski, Mig 21, Lenka Filipová & Lenny, Michal Hrůza, Miro Žbirka a řada dalších.

Podívejte se na fotoreportáž z akce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy