Oceňovaný kytarista navštíví Česko

RiK, ČTK
2. 2. 2006 8:30
Praha - Nejen v pražské Akropoli vystoupí americký kytarista Vernon Reid.

Raid je zakládající člen a frontman kultovní americké funkové kapely Living Colour. Jeho pražské vystoupení bude pokračováním koncertní série Prague International Bluenights 19. února. Pražanům se představí se svým sólovým projektem The Masque a novou deskou Other True Self.

Reid, držitel několika Grammy Awards, hudebník a respektovaný producent, má jako kytarista-vizionář podle publicistů typický "rukopis", který nezapře ani na zvuku nového alba.

Kytarista je právě na turné, které má několik zastávek i v České republice. Koncerty jsou kormě Akropole plánovány také na 15. února do Brna, na 16. února do Ústí nad Labem; na 17. února pak do Bratislavy.

S Reidem vystoupí Don Mc Kenzie na bicí, baskytarista Hank Schroy a klávesista Leon Gruenbaum. Reid je prý milovníkem klubových scén a neplánovaných jam session.

Během kariéry spolupracoval s Mickem Jaggerem, Carlosem Santanou, s muzikanty z Public Enemy a s kapelou The Roots, produkoval album Saliefa Keity a Jamese "Blood" Ulmera nominované pak na Grammy; skládal hudbu k filmům, divadlu a tanečním představením.

Českému publiku jsou už dobře známy sólové projekty Vernonových kolegů z Living Colour, především hráčů rytmiky Douga Wimbishe a Willa Calhouna - například Jungle Funk, Head Fake nebo Aza.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy