Obrazem: Mňága a Žďorp s hostem Žbirkou zahrála z výškové budovy v Brně

Obrazem: Mňága a Žďorp s hostem Žbirkou zahrála z výškové budovy v Brně
Frontman kapely Petr Fiala a host Miroslav Žbirka.
Frontman kapely Petr Fiala.
Lidé v Brně poslouchají koncert skupiny Mňága a Žďorp.
Hostem koncertu byl Miroslav Žbirka.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
25. 4. 2021 11:41
Nad Brnem se v sobotu večer nesla hudba skupiny Mňága a Žďorp. Muzikanti z Valašského Meziříčí s hostem Miroslavem Žbirkou vystoupili v předposledním patře výškové budovy v Šumavské ulici. Koncert zároveň přenášeli přes internet - několik písniček zdarma, zbytek po zakoupení "vstupenky".

Výšková budova je momentálně v rekonstrukci. Z horních podlaží dočasně zůstal jen betonový skelet bez vnějšího pláště. Vznikl tak prostor s panoramatickým výhledem na Brno.

Kapela nepřišla ani o potlesk fanoušků. Z Björnsonova sadu a okolí právnické fakulty ji povzbuzovalo několik desítek lidí. Sestava pro ně kromě posílené zvukové aparatury připravila světelnou show.

Mňága a Žďorp koncert sestavila hlavně ze známých skladeb, hned ze začátku zazněl třeba Hodinový hotel nebo Něgdy. Asi po půl hodině se připojil Miroslav Žbirka, v doprovodu kapely zahrál například 22 dní a Len s ňou. "Vidím Brno z úplně jiné perspektivy. Myslel jsem si, že jsem už zažil v životě všechno - a podívejte se, koncert Mňágy a Žďorp na střeše. To jsem nečekal, ale těším se na to," řekl Žbirka před začátkem.

Hudebníci v Česku už mnoho měsíců nemohou vystupovat kvůli pandemii koronaviru před publikem. Kapela z Valašského Meziříčí ale činnost nepřerušila, pravidelně hraje pro fanoušky alespoň on-line. Nyní dokonce vyrazila na "jarní on-line šňůru" streamovaných koncertů.

"Nikdy jsem nevěděl, jak přesně hudebníci zvládají pandemii, ale náš způsob mi naprosto vyhovuje," uvedl frontman kapely Petr Fiala. Na další sobotní večery si muzikanti pozvali Jarka Nohavicu, Karla Plíhala, Romana Holého nebo Vypsanou Fixu. Koncerty lze sledovat na webu kapely.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy