Obrazem: Od menších scén po hvězdy. Podívejte se, jak Colours slavily plnoletost

Francouzská zpěvačka Zaz na festivalu vystoupila už potřetí.
Nočním koncertem mladé španělské zpěvačky Rosalíe (na snímku), kterou doprovázely vokalistky a tanečnice, v neděli nad ránem vyvrcholil 18. ročník festivalu Colours of Ostrava.
V Rosalíině setu nechyběly hity Malamente, Brillo, které natočila s kolumbijským zpěvákem J Balvinem, nebo Barefoot in the Park, na němž spolupracovala s Jamesem Blakem.
Rosalía do Česka přijela poprvé. A nebyla jediná, komu letos Colours přichystaly debut.
Festival se koná od roku 2002, deset let nato se přesunul do Dolní oblasti Vítkovic.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík
21. 7. 2019 18:42
Nočním koncertem španělské zpěvačky Rosalíe vyvrcholil 18. ročník festivalu Colours of Ostrava. Na hlavní scénu opticky nejvíc diváků přilákali čeští Kryštof, francouzská zpěvačka Zaz a samozřejmě rockeři The Cure, hlavní hvězdy festivalu. Zájem byl také o dění na vedlejších stagích nebo besedy diskusního fóra Meltingpot. Připomeňte si, co se letos v Ostravě dělo.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy