Obrazem: Beyoncé porazila Adele a ovládla ceny MTV. Pózovala i s matkami zastřelených černochů

Obrazem: Beyoncé porazila Adele a ovládla ceny MTV. Pózovala i s matkami zastřelených černochů
Alicia Keys
Ariana Grande
Nicki Minaj
Kanye West a Kim Kardashian
Foto: Reuters
Kultura ČTK Kultura, ČTK
29. 8. 2016 9:14
Americká zpěvačka Beyoncé ovládla nedělní udílení cen hudební televize MTV, když z 11 nominací osm proměnila v ceny. Zvítězila i v hlavní kategorii Video roku. Ještě před ceremoniálem zapózovala s matkami amerických černochů, které zastřelili v USA policisté či příslušníci ochranky.

V New Yorku se 28. srpna udílely ceny MTV za nejlepší videoklipy. Slavnostnímu večeru dominovala zpěvačka Beyoncé, získala osm ocenění.

Před ceremoniálem v newyorské Madison Square Garden se Beyoncé fotografovala na bílém koberci s matkami Michaela Browna, Trayvona Martina, Oscara Granta a Erika Garnera, jejichž smrt z rukou ozbrojených složek v USA aktivisté označují za projev rasismu. Matky těchto mužů se již objevily na vizuálním albu Beyoncé nazvaném Lemonade.

Z tohoto alba je i píseň Formation. Za videoklip k ní dostala v neděli Beyoncé několik cen – za klip roku, popový klip, choreografii či režii.

V hlavní kategorii Video roku soupeřila Beyoncé mimo jiné s britskou zpěvačkou Adele, která neproměnila ani jednu z osmi nominací. Loni v této kategorii vyhrála americká zpěvačka Taylor Swift s klipem k písni Bad Blood s hostujícím rapperem Kendrickem Lamarem.

Mezi prvními se udělovala cena za hiphopové video, kterou si odnesl kanadský raper Drake za klip k písni Hotline Bling. Nejlepším mužským videoklipem se letos stal klip Calvina Harrise This Is What You Came For, v němž vystupuje zpěvačka Rihanna.

Osmadvacetiletá zpěvačka z Barbadosu Rihanna si z nedělního večera odnesla cenu Michaela Jacksona, která patří umělci s novátorským přístupem k tvorbě videoklipů.

Ceny televize MTV za hudební videa se udělují od roku 1984. Pro své favority mohou hlasovat fanoušci přes internet.

 

Právě se děje

Další zprávy