Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky

Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky
Pořadatelé akce nazvané Šance pro kulturu zpočátku hovořili o 3000 návštěvníků.
Počet později snížili na 2500 a nakonec oznámili účast 2000 lidí.
Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření diváci sledovali koncert v sektorech na sezení.
...
Foto: Lukáš Bíba
ČTK Lukáš Bíba, ČTK
12. 5. 2021 10:49
Okolo 2000 lidí se zúčastnilo úterního koncertu Pavla Šporcla a skupiny Chinaski u Křižíkovy fontány v Praze. Známé texty si s nimi zpívali i přes roušky. "Totálně jsem se těšila na něco podobného, koncerty on-line zdaleka nemají takovou atmosféru," libovala si jedna divačka.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Bitcoin se dál zotavuje, jeho cena přechodně vystoupila nad 34 000 dolarů

Bitcoin se po krátkém úterním propadu pod hranici 30 000 dolarů a následném oživení dnes dál zotavuje. Jeho cena přechodně vystoupila nad 34 000 USD (724 700 Kč), později ale kolísala na obě strany od této úrovně. Ukazují to data na specializovaném serveru CoinDesk. Nejznámější kryptoměna od svého dubnového maxima odepsala kolem poloviny své hodnoty.

K úternímu propadu přispěl tlak zejména čínských úřadů. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Dnes krátce před 11:00 se bitcoin prodával zhruba za 33 965 dolarů, a za posledních 24 hodin tak vykazoval růst o více než sedm procent.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy