Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky

Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky
Pořadatelé akce nazvané Šance pro kulturu zpočátku hovořili o 3000 návštěvníků.
Počet později snížili na 2500 a nakonec oznámili účast 2000 lidí.
Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření diváci sledovali koncert v sektorech na sezení.
...
Foto: Lukáš Bíba
ČTK Lukáš Bíba, ČTK
12. 5. 2021 10:49
Okolo 2000 lidí se zúčastnilo úterního koncertu Pavla Šporcla a skupiny Chinaski u Křižíkovy fontány v Praze. Známé texty si s nimi zpívali i přes roušky. "Totálně jsem se těšila na něco podobného, koncerty on-line zdaleka nemají takovou atmosféru," libovala si jedna divačka.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Hamáček podal žalobu na server Seznam Zprávy kvůli reportáži o své zrušené cestě do Moskvy

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) podal žalobu na server Seznam Zprávy kvůli reportáži o své zrušené cestě do Moskvy. Řekl to dnes webu CNN Prima News. Za tvrzení, že na interní schůzce hovořil o úmyslu "vyměnit mezinárodní skandál" kolem explozí ve Vrběticích na Zlínsku za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V, žádá desetimilionové odškodné. Už dříve na autory textu podal trestní oznámení. Šéfredaktor serveru Seznam Zprávy Jiří Kubík v květnu uvedl, že web je připraven pravdivost svých zjištění u soudu prokázat.

Hamáček trestní oznámení i žalobu avizoval v polovině května. Informace serveru o svém úmyslu ostře odmítá. Podle Hamáčka se mohli autoři reportáže dopustit trestných činů pomluvy či šíření poplašné zprávy. Vicepremiér v posledních týdnech několikrát zopakoval, že česká diplomatická reakce na zjištění o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích v roce 2014 byla jednoznačným úspěchem, nicméně reportáž Seznamu z kauzy udělala "bramboračku" a prospěla Moskvě.

"Podal jsem civilní žalobu na Seznam Zprávy. Pokud uspěji, peníze půjdou nadaci hasičů a policistů. Je to nadace, která se stará o pozůstalé hasičů, kteří zahynuli při výkonu služby nebo byli nějakým způsobem postiženi," řekl webu CNN Prima News Hamáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy