Praha má novou halu pro koncerty a sport. Prohlédněte si O2 universum za 1,4 miliardy

Nová hala O2 universum nedaleko stanice metra Českomoravská stála 1,4 miliardy korun.
Praha má nový koncertní prostor. Pět let po zprovoznění Fora Karlín začala fungovat co do kapacity i zaměření jeho přímá konkurence O2 universum, lidově řečeno "malá O2 arena".
Stejně jako velká O2 arena, která funguje od roku 2004, se nachází na stanici metra Českomoravská. Po vystoupení z metra člověk ale musí velkou O2 arenu obejít zleva, aby se dostal na ulici Českomoravská.
Dovnitř vede 35 dveří, aby se před vchodem netvořily fronty. Cílem provozovatelů je dosáhnout toho, aby se paralelně konaly akce ve velké O2 areně i menším O2 universu.
Velké schodiště ze vstupní haly směruje návštěvníky do největšího sálu.
Foto: Radek Vebr
Radek Vebr
30. 9. 2019 10:49
Foru Karlín nebo Kongresovému centru bude konkurovat nová hala O2 universum, kterou za 1,4 miliardy korun postavila skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Zatím se tu uskutečnily první dva koncerty. Nejprve skupina Wanastowi vjecy zahrála jen pro zvané, minulý čtvrtek pak do sálu poprvé přišla širší veřejnost na koncert kapely Kabát. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy