Nová Adele nebo Ellie Gouldingová? Vycházející hvězdou roku 2018 vyhlásila BBC zpěvačku Sigrid

Kultura Kultura
12. 1. 2018 16:35
Jedenadvacetiletá popová zpěvačka Sigrid se stala druhou nejmladší vítězkou prestižní talentové ankety Sound of... Norská hudebnice, jež loni vydala EP Don't Kill My Vibe, získala od hudebních kritiků a producentů oslovených BBC stejné ocenění, kterého se před lety dostalo i historicky nejmladší vítězce Adele, Ellie Gouldingové nebo zpěvákovi Samovi Smithovi. Mezi své vzory Sigrid Solbakk Raabeová řadí pěvkyně Lorde, Robyn nebo Joni Mitchellovou. Hlasující ocenili její chytlavé písně s chytrými texty, dle rozhlasových DJs je "radost pouštět Sigridiny skladby". Dívka odmala hrála na piano, písně začala psát v šestnácti, kdy její bratr odmítal v pokojíku poslouchat coververze skladeb Adele.
Video: YouTube / Sigrid
 

Právě se děje

před 4 minutami

Soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půtu. Podle obžaloby přijal úplatek a zneužil pravomoci veřejného činitele

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy