Nová Adele nebo Ellie Gouldingová? Vycházející hvězdou roku 2018 vyhlásila BBC zpěvačku Sigrid

Kultura Kultura
12. 1. 2018 16:35
Jedenadvacetiletá popová zpěvačka Sigrid se stala druhou nejmladší vítězkou prestižní talentové ankety Sound of... Norská hudebnice, jež loni vydala EP Don't Kill My Vibe, získala od hudebních kritiků a producentů oslovených BBC stejné ocenění, kterého se před lety dostalo i historicky nejmladší vítězce Adele, Ellie Gouldingové nebo zpěvákovi Samovi Smithovi. Mezi své vzory Sigrid Solbakk Raabeová řadí pěvkyně Lorde, Robyn nebo Joni Mitchellovou. Hlasující ocenili její chytlavé písně s chytrými texty, dle rozhlasových DJs je "radost pouštět Sigridiny skladby". Dívka odmala hrála na piano, písně začala psát v šestnácti, kdy její bratr odmítal v pokojíku poslouchat coververze skladeb Adele.
Video: YouTube / Sigrid
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy