New Order budou mít vlastní pivo. Kapela mu říká "Toulavý pes", prodávat se začne v září

Kultura Kultura
10. 8. 2016 9:56
Anglická kapela se dohodla na spolupráci s pivovarem Moorhouse, který začne světlé výčepní pivo prodávat od září. New Order nápoj pojmenovali po jedné ze skladeb ze své aktuální desky Music Complete.
New Order: Stray Dog
New Order: Stray Dog | Foto: archiv Stray Dog

New Order budou mít vlastní pivo. Slavná britská kapela se dohodla s pivovarem Moorhouse z Burnley, že uvaří speciální nápoj pojmenovaný po skladbě Stray Dog (v překladu Toulavý pes) z jejich poslední desky Music Complete, kterou vydala před rokem. Píše o tom web NME.

Stray Dog bude obsahovat 4,2 procenta alkoholu a pivovar ho popisuje jako „osvěžující a čistou ochutnávku zlatého piva s nádechem citrusových plodů a vyladěnou hořkostí“.

Moorhouse doufá, že spoluprací s New Order osloví mladší konzumenty na koncertech a hudebních festivalech.

Vlastní řady alkoholických nápojů jsou mezi rockovými kapelami rozšířený trend, vlastní značky měly například skupiny Queen, AC/DC, Madness, Elbow nebo Iron Maiden.

New Order založili v roce 1980 bývalí členové kapely Joy Division, jejíž zpěvák Ian Curtis spáchal v témže roce sebevraždu.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy