Nenapadlo by mě, že to skončí takhle. Ozzy Osbourne ruší turné i pražský koncert

ČTK Reuters Kultura ČTK, Reuters, AP, Kultura
1. 2. 2023 14:07
Ze zdravotních důvodů zrušil slavný britský rocker Ozzy Osbourne evropské turné, jehož součástí měl být i dlouho plánovaný a opakovaně odkládaný koncert v pražské O2 areně. Čtyřiasedmdesátiletý někdejší zpěvák kapely Black Sabbath, který absolvoval několik operací a trpí "lehkou formou" Parkinsonovy nemoci, sdělil, že by další vystoupení fyzicky nezvládl.
Ozzy Osbourne na archivním snímku z koncertu v Praze, 2012.
Ozzy Osbourne na archivním snímku z koncertu v Praze, 2012. | Foto: René Volfík

"Je to asi jedna z nejtěžších věcí, jaké jsem kdy musel sdělit fanouškům," napsal na Twitteru několikanásobný držitel ceny Grammy a člen Rockové síně slávy. Řekl, že hlas má v pořádku, fyzicky se ale po třech operacích a navzdory fyzické terapii cítí příliš slabý. "Jak možná všichni víte, před čtyřmi lety jsem měl vážnou nehodu, při které jsem si poranil páteř," připomíná Ozzy Osbourne.

Od té doby se toužil vrátit na pódia. Není toho ale schopen kvůli náročnému cestování a neví, zda ještě v budoucnu na turné vyrazí. "Nikdy by mě nenapadlo, že můj koncertní život skončí takhle. Můj tým v současné době přichází s nápady, jak bych mohl být schopen vystupovat, aniž bych musel cestovat z města do města a ze země do země," doplňuje.

Bývalý frontman rockové skupiny Black Sabbath, který začátkem tisíciletí odstartoval druhou kariéru jako hvězda televizní reality show, odložil plánované koncerty již několikrát. Nejprve tak učinil ze zdravotních důvodů, naposledy kvůli pandemii koronaviru.

V pražské O2 areně se měl s hosty Judas Priest představit 29. února 2020, posléze 13. listopadu 2020 a nakonec 28. ledna 2022, naposledy byla akce přesunuta na 19. května letošního roku. Turné nazvané No More Tours 2 nyní zpěvák zrušil úplně. Agentura Live Nation, která akci pořádá, ve středu odpoledne zveřejnila, jak bude vracet vstupné.

Osbourne vloni na podzim vydal třinácté studiové album nazvané Patient Number 9, které je momentálně nominované na Grammy. Titulní skladba, ve které účinkuje nedávno zesnulý kytarista Jeff Beck, také může získat sošku pro nejlepší rockovou píseň. "Ta nominace mě dostala. Kdybych za to album vyhrál cokoliv, budu bez sebe štěstím," komentoval to zpěvák pro časopis Billboard.

Ozzy Osbourne své středeční oznámení doprovodil poděkováním rodině, kapele, týmu, fanouškům i "dlouholetým přátelům" ze sestavy Judas Priest. "Za vaše nekonečné odhodlání, loajalitu a podporu a za to, že jste mi dali život, o jakém se mi nikdy nemohlo ani snít," dodal.

Do Česka naposledy přijel roku 2018. Zazpíval na letišti v Letňanech, kam dorazilo zhruba 35 tisíc diváků. "Jako obvykle si liboval v póze šílence. Obojí v lehce groteskní nadsázce, s velkou energií a nostalgickým pocitem neopakovatelnosti," napsalo tehdy Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy