Neil Young versus George W. Bush

BBC, Hej
18. 4. 2006 11:00
Londýn - Neil Young ohlásil protestní protiválečné album, na kterém si údajně vyřizuje účty s americkým prezidentem.

"Na ploché obrazovce zabíjíme a jsme také zabíjeni. A když padne noc, modlím se za mír," zpívá Young v titulní písni Living with War. A pokračuje: "Modlím se v mešitách a ve dveřích starých muzeí za to, aby už se nezabíjelo, vzpomínám na mír. Rakety rudě září, ve vzduchu vybuchují bomby, které oznamují, že naše vlajka tu stále je."

Desítka písní na albu Living with War byla nahrána na začátku měsíce a podle zpěvákova vyjádření na jeho webových stránkách na nich spolupracoval mimo jiné stočlenný sbor. Své album Living with War označuje Neil Young za "metal folk protest".

Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval.
Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval. | Foto: Reuters

O dalších písních Young - který se politickým tématům nikdy nevyhýbal - příliš detailů nezveřejnil. Ale podle dalších zdrojů v písni Impeach the President přímo útočí na George Bushe.

Nové album přichází šestatřicet let poté, co se Young stal ikonou protiválečné kampaně s písní Ohio, kterou odpověděl na smrt čtyř studentů během protestů proti válce ve Vietnamu.

Stránky Neila Younga ZDE

 

Právě se děje

před 51 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy