Neil Young versus George W. Bush

BBC, Hej
18. 4. 2006 11:00
Londýn - Neil Young ohlásil protestní protiválečné album, na kterém si údajně vyřizuje účty s americkým prezidentem.

"Na ploché obrazovce zabíjíme a jsme také zabíjeni. A když padne noc, modlím se za mír," zpívá Young v titulní písni Living with War. A pokračuje: "Modlím se v mešitách a ve dveřích starých muzeí za to, aby už se nezabíjelo, vzpomínám na mír. Rakety rudě září, ve vzduchu vybuchují bomby, které oznamují, že naše vlajka tu stále je."

Desítka písní na albu Living with War byla nahrána na začátku měsíce a podle zpěvákova vyjádření na jeho webových stránkách na nich spolupracoval mimo jiné stočlenný sbor. Své album Living with War označuje Neil Young za "metal folk protest".

Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval.
Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval. | Foto: Reuters

O dalších písních Young - který se politickým tématům nikdy nevyhýbal - příliš detailů nezveřejnil. Ale podle dalších zdrojů v písni Impeach the President přímo útočí na George Bushe.

Nové album přichází šestatřicet let poté, co se Young stal ikonou protiválečné kampaně s písní Ohio, kterou odpověděl na smrt čtyř studentů během protestů proti válce ve Vietnamu.

Stránky Neila Younga ZDE

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy