Neil Young versus George W. Bush

BBC, Hej
18. 4. 2006 11:00
Londýn - Neil Young ohlásil protestní protiválečné album, na kterém si údajně vyřizuje účty s americkým prezidentem.

"Na ploché obrazovce zabíjíme a jsme také zabíjeni. A když padne noc, modlím se za mír," zpívá Young v titulní písni Living with War. A pokračuje: "Modlím se v mešitách a ve dveřích starých muzeí za to, aby už se nezabíjelo, vzpomínám na mír. Rakety rudě září, ve vzduchu vybuchují bomby, které oznamují, že naše vlajka tu stále je."

Desítka písní na albu Living with War byla nahrána na začátku měsíce a podle zpěvákova vyjádření na jeho webových stránkách na nich spolupracoval mimo jiné stočlenný sbor. Své album Living with War označuje Neil Young za "metal folk protest".

Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval.
Prezident Bush je podezřelý z úniku informací. Podobné případy přitom v minulosti tvrdě odsuzoval. | Foto: Reuters

O dalších písních Young - který se politickým tématům nikdy nevyhýbal - příliš detailů nezveřejnil. Ale podle dalších zdrojů v písni Impeach the President přímo útočí na George Bushe.

Nové album přichází šestatřicet let poté, co se Young stal ikonou protiválečné kampaně s písní Ohio, kterou odpověděl na smrt čtyř studentů během protestů proti válce ve Vietnamu.

Stránky Neila Younga ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy