Na finále Eurovize v Izraeli vystoupí i Madonna. Zazpívá píseň z připravované desky

ČTK ČTK
9. 4. 2019 9:57
Madonna vystoupí 18. května na finále písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu. Oznámila to v pondělí na Facebooku producentská společnost Live Nation. Šedesátiletá Američanka zazpívá dvě písně, včetně jedné z chystaného alba.
Madonna při koncertě v roce 2015.
Madonna při koncertě v roce 2015. | Foto: Shutterstock

"Live Nation s hrdostí oznamuje, že královna Madonna bude mít během soutěže Eurovize zvláštní vystoupení," oznámila společnost.

Tel Aviv byl za hostitelské město letošní soutěže Eurovize určen loni v září po vítězství izraelské zpěvačky Netty Barzilaiové v loňském finále. To se konalo v Lisabonu.

Soutěž v Tel Avivu začne prvním semifinálovým kolem 14. května, po něm bude 16. května následovat druhé semifinále.

Českou republiku bude na 64. ročníku písňové soutěže se songem Friend of a Friend reprezentovat skupina Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým.

Video: Videoklip Friend of a Friend od Lake Malawi

Lake Malawi budou soutěžit se skladbou Friend of a Friend. | Video: Eurovision
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy