Na pražském festivalu vystoupí kapely Rise Against, Alt-J a The Offspring

ČTK ČTK
23. 5. 2022 20:23
Začátkem června se v novém pražském prostoru pod širým nebem zvaném Power Station Holešovice uskuteční hudební akce Prague Summer Festival. Rockovému publiku se zde 8. června představí americká punková a hardcorová kapela Rise Against, o den později zahraje indie-rockové trio Alt-J a 12. června punkrockové hvězdy The Offspring.
Rise Against z amerického Chicaga existují od roku 1999.
Rise Against z amerického Chicaga existují od roku 1999. | Foto: Ameba Production

"Rise Against a The Offspring vydali alba vloni, Alt-J představí novou desku z letošního roku. Nový koncertní prostor nabídne v hlavním městě atmosféru letního festivalu," říká za organizátory Anna Vašátková.

Akci pořádá společnost Ameba Production, která stojí za festivaly Rock for People a Kefír či konferencí Nouvelle Prague. Power Station Holešovice se jmenuje prostor nacházející se na pražském Výstavišti ještě za Křižíkovou fontánou nebo Tipsport arenou, nedaleko řeky Vltavy a Trojského mostu.

Rise Against z amerického Chicaga existují od roku 1999, jsou známí vyhraněnými názory na politiku, práva zvířat, klima nebo sociální problémy. Pražský koncert odehrají v rámci své Nowhere Generation European Tour. Stejnojmenné album vydali vloni v létě. Jako hosté vystoupí britští pop-punkeři Boston Manor, čeští John Wolfhooker a australští Yours Truly.

Trio Alt-J kytaristy a zpěváka Joe Newmana, bubeníka Thoma Greena a Guse Unger-Hamiltona za klávesami se zdejšímu publiku poprvé představilo roku 2015 v pražských Žlutých lázních. Nynější koncert bude jejich již pátý v Česku. Jako hosté je doplní tuzemští indie rockeři I Love You Honey Bunny a Rikas z Německa.

The Offspring, tvůrci hitů jako The Kids Aren't Alright nebo Why Don’t You Get a Job, se dali dohromady roku 1984 v americké Kalifornii pod názvem Manic Subsidal. Průlom zaznamenali o deset let později s albem Smash, kterého prodali přes 11 milionů kopií.

Komerční úspěch měly i následující desky Hombre, Americana či Conspiracy of One. Pražský koncert je součástí turné k loňskému albu nazvanému Let The Bad Times Roll. "Stále umí hrát divoký kalifornský punk. Horší je, když se snaží být muzikální," napsal o něm kritik Ondřej Horák na Aktuálně.cz.

Kapelu v Praze doprovodí američtí Dog Eat Dog, kanadští Story Untold a česká punkrocková skupina Krang.

Titulní píseň Let The Bad Times Roll ze stejnojmenného alba The Offspring. | Video: Concord Records
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy