Na letošních Andělech zazpívají J.A.R. či Poláková, chystají se i "netradiční hudební spojení"

Kultura Kultura
6. 3. 2018 10:36
Na hudebních Cenách Anděl, které se pod novým vedením už druhý rok snaží o "restart" a které se budou letos předávat 20. 3. ve Foru Karlín, zahrají nominované kapely J.A.R. a Mirai, zpěvák David Stypka a jeho kolegyně Anna K i Barbora Poláková. Objevit by se měli též Chinaski v nové sestavě, Ewa Farna, Ben Cristovao, Jiří Korn a obtloustlý raper Kapitán Demo. Pořadatelé slibují, že po vzoru loňského večera chystají netradiční hudební spojení: vítězná Lenny si zazpívala s Martou Kubišovou, poctu zesnulému Radimovi Hladíkovi složili Michal Pavlíček, David Koller či Petr Malásek. Anděly bude přenášet ČT1. Organizátoři již dříve oznámili, že před halou bude pódium, kde zahrají další kapely.
Barbora Poláková chystá novou desku a zazpívá na Cenách Anděl.
Barbora Poláková chystá novou desku a zazpívá na Cenách Anděl. | Foto: YouTube
 

Právě se děje

před 4 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

před 1 hodinou

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy