Mylo Xyloto, možná poslední album od Coldplay vůbec

Adam Fiala
19. 10. 2011 6:21
Páté studiové album s názvem Mylo Xyloto by mohlo být posledním od Coldplay. Obstojí vedle Viva La Vida?
Foto: Aktuálně.cz

Britská hudební formace Coldplay si za svou předchozí desku Viva la Vida odnesla hlavní cenu Grammy. Příští týden vydávají již páté album, které tím pádem budí velká očekávání. Frontman skupiny Chris Martin prohlašuje, že by klidně mohla být i poslední. Na albu nazvaném Mylo Xyloto pracovala kapela dva roky, mezi hostujícími hvězdami je například Rihanna. Příprava desky členy skupiny vyčerpala, původně byl ohlášený termín uvedení už na konci minulého roku, ale protáhl se až na podzim 2011.

Než se 24. října objeví CD na pultech obchodů, mohou fanoušci už na internetu slyšet singly Every Teardrop Is a Waterfall či Paradise. Z nich si je možné snadno udělat představu, co deska nabídne. Každopádně se jedná o konceptuální projekt, všechny písně bude propojovat společný příběh dvojice - chlapce Myla a dívky Xyloto. Vše by ale mělo vést ke šťastnému konci. CD se bude skládat ze čtrnácti skladeb. Spíš v zahraničí bude zároveň k dostání samostatná vinylová deska a speciální box, kde kromě kombinace CD a vinylu bude i kniha designéra graffiti Davida A. Cartera či exkluzivní fotografie.  Jako první se alba dočkali v Japonsku.

Britská skupina Coldplay se svým alternativním rockem výrazně prorazila i v mainstreamu. Vznikla v roce 1997, první velký hit přišel v roce 2000 v podobě písně Shiver, další úspěšné skladby obsahovalo album z roku 2002 A Rush of Blood of the Head - např. The Scientist, Clocks a In my Place.

 

Právě se děje

Další zprávy