Nahá Katy Perry i sprosté Pussy Riot. Podívejte se, kdo podporuje Trumpa a kdo Clintonovou

Karel Veselý Karel Veselý
7. 11. 2016 10:01
Americké prezidentské volby už jsou doslova za rohem, kampaně obou hlavních soupeřů jdou do finále a s nimi i aktivity podporovatelů obou kandidátů. Mezi nimi se tradičně objevuje celá řada slavných hudebníků, byť Hillary Clintonové ani Donaldu Trumpovi se nepodařilo zformovat tak silnou „kulturní frontu“, jako to dokázal před čtyřmi i osmi lety Barack Obama. Letošní vypjatá předvolební kampaň v sobě ale má něco specifického – kromě muzikantů otevřeně podporujících Clintonovou či Trumpa do ní zasáhli i ti, kteří vystupují proti kontroverznímu republikánskému kandidátovi, aniž by ale nutně museli také stát za Hillary. Podívejte se, na jaké straně barikády kdo stojí.
Our Fight Song
Our Fight Song | Foto: YouTube repro

Naše bojová píseň

V červenci už bylo jasné, že Hillary Clintonová bude kandidátkou demokratů, a na stranický kongres ji doprovodil klip s písní Our Fight Song, jehož vznik zorganizovala herečka Elizabeth Banksová. V coververzi písně Fight Song od country zpěvačky Rachel Plattenové se sešikovaly celebrity převážně ženského pohlaví a mezi nimi nechyběly ani zpěvačky Sia, Idina Menzelová nebo Mandy Moorová.

Z písně se měla stát neoficiální hymna kampaně, ale nesklidila zrovna vřelé přijetí. „Je jasné, že Clintonová nechce riskovat ztrátu potenciálních voličů, ale výsledkem je otřepaný, plytký produkt, který nahrává těm, kteří Hillary vidí jako krajně nudnou kandidátku,“ napsal například International Business Time. Není bez zajímavosti, že klip má na YouTube přibližně stejný počet plusových a minusových hodnocení, což nesvědčí o kladném přijetí písně.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na horách na východě Česka může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu za den

Na horách ve východní polovině Česka bude sněžit i v následujících dvou dnech. V polohách nad 800 metrů nad mořem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji napadne ve středu a ve čtvrtek až 25 centimetrů sněhu za den, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Již dříve uvedl, že sněhové přeháňky budou na Moravě a ve Slezsku po celý dnešek, a to i v nižších polohách. Vzhledem k tomu tam lze podle meteorologů předpokládat komplikace v dopravě.

Meteorologové uvedli, že v polohách nad 600 metrů nad mořem ve východní polovině země dnes napadne pět až 15 centimetrů sněhu a v dalších dvou dnech nad 800 metrů nad mořem deset až 25 centimetrů sněhu za den. Upozornění před novým sněhem na středu a čtvrtek platí zejména pro vyšší polohy v okresech Jeseník, Šumperk, Zábřeh, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Vsetín, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy