Monkey Business slaví 15 let sportem, sexem i koncerty

Turné, které kapela jede pod názvem 15 let na stezce kamarádství, zakončí Monkey Business dvěma koncerty s řadou hostů a křtem nové desky Sex and sport? Never!
Monkey Business: Sex and sport? Never! | Video: YouTube

PrahaMonkey Business slaví 15 let na hudební scéně koncertním turné, které pod názvem 15 let na stezce kamarádství vyvrcholí dvěma velkými koncerty pod širým nebem. Ve čtvrtek 21. května zahrají v pražských Žlutých lázních, a 29. května pak v Brně na hradě Špilberk.

V Praze kapele popřejí zpěvačka Marta Kubišová, Ondřej Havelka a Iva Bittová, v Brně navíc s Bittovou vystoupí i Ewa Farna. Podle Monkey Business ale nejde o finální výčet hostů, zbytek si chtějí nechat až pro fanoušky na koncerty.

Kapela v čele s Romanem Holým na obou koncertech pokřtí i nové album Sex and sport? Never!, ze kterého vydala již stejnojmenný singl.

Oba koncerty rozjede v roli předkapely od skupina Ohm Square.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy