reklama
 
 

Fotoblog z Rock for People: Sbohem a Medvídek, Lucie!

Aktualizováno 6. 7. 2014 12:05
V Hradci Králové skončil jubilejní 20. ročník festivalu Rock for People. Podívejte se, jak to vypadalo na jedné z největších letních oslav hudby prostřednictvím fotoblogu Ondřeje Horáka.

Rock for People 2014 - Podívejte se na fotoblog z největšího českého hudebního festivalu, který dnes končí v Hradci Králové.

Dvouhodinovým koncertem vyvrcholilo v Hradci turné skupiny Lucie, které zahájila 26. května v košické Steel Areně. Lucie zahrála v původním složení Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. Coby druhý bubeník s nimi vystoupil i syn Davida Kollera Adam a v několika písních hostovalo dívčí smyčcové kvarteto. Známé refrény zpívala s kapelou největší návštěva ze všech koncertů letošního Rock for People, pod pódiem se tísnily tisíce lidí. Podle pořadatelů letošní ročník festivalu navštívilo přes dvacet tisíc lidí.

Podívejte se ale na fotografie z celého festivalu.

Program byl letos o něco slabší, shodou se fanoušci i experti, na druhou stranu nabídl některá neokoukaná jména, která publikum nadchla.

Spolupořadatel akce Petr Fořt podotkl, že rozumně uvažujícímu člověku musí být jasné, že si festival nemůže dovolit kapely typu U2. "Navíc třídenní festival by neměl být založený na jednom obrovském jménu, na které půjde většina finančních prostředků. Festival by měl být o atmosféře nejen na pódiích, ale i všude okolo včetně stanového městečka a barů," uvedl Fořt.

Festival, jehož rozpočet přesahuje 50 milionů korun, poslední dva ročníky skončil ve ztrátě. "Máme plány a vize, ale ekonomická situace je důležitá. Nedá se donekonečna prodělávat a brát si úvěry, přece jenom máme rodiny," sdělil Fořt. "Jako pořadatel mám radost z pohledu na lidi, kteří dělají atmosféru festivalu, ale jsem trochu zklamaný návštěvností. Mám pocit, že někteří trochu nedoceňují věci jako kvalitní program nebo štábní kulturu celé akce," dodal.

3. 7. 2014 12:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama