Mick Jagger zadarmo rozjásal Brazilce

BBC, ČTK, reuters, RiK
19. 2. 2006 2:18
Rio de Janeiro - Obrovské pódium s osmi videoplochami a šestnáct reproduktorových věží. UVNITŘ FOTOGALERIE .
Rolling Stones hráli v Riu de Janeiru
Rolling Stones hráli v Riu de Janeiru | Foto: Reuters

Právě takové vybavení měl koncert Rolling Stones v Riu de Janeiru, na který nakonec přišlo více než milion fanoušků. "Je to takový náš Woodstock," nechal se před koncertem slyšet jeden z fanoušků z Guatemaly.

Frontman skupiny a její zpěvák Mick Jagger pozdravil elektrizované fanoušky slovy "Hello Brasil" z obrovského pódia. Největší koncert ve své čtyřiačtyřicetileté historii zahájili "Stouni" klasickým hitem "It's only rock and roll". Kapela pak zahrála asi dvacet svých písní včetně Jumpin' Jack Flash a Satisfaction.

Dvaašedesátiletý Mick Jagger podle agentury Reuters na pódiu tančil a dováděl jako hubený teenager celé dvě hodiny.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII Z KONCERTU V RIU.

Tisícovky lidí koncert sledovaly také z oken okolních domů a z lodí, které u pláže zakotvily speciálně kvůli koncertu. Také přilehlé ulice byly plné tisícovek lidí, kteří si z koncertu udělali důvod k oslavě. Rolling Stones hráli na nejslavnější pláži světa zdarma, koncert je součástí světového turné A Bigger Bang, s nímž vystoupí rockoví veteráni i v Česku.

Na akci dohlíželo více než 6 000 policistů. "Naštěstí se nic nestalo, bohu dík," řekl plukovník tamní policie Leonardo Tavares. Policie kvůli drobným přestupkům zadržela asi jen 250 lidí.

Více o organizaci koncertu se dozvíte ZDE.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy