Místo koncertů budou natáčet. Nové desky chystají Prokop a Monkey Business

ČTK ČTK
10. 3. 2020 18:53
Rušení hromadných akcí s více než 100 lidmi, které v úterý nařídila česká vláda jako součást boje proti šíření nového typu koronaviru, se dotkne i muzikantů. Odpadnou jim koncerty a někteří se místo toho přesunou do nahrávacích studií. Na nových deskách pracují Michal Prokop nebo Matěj Ruppert se skupinou Monkey Business.
Michal Prokop pracuje na nové desce s kapelou Framus Five.
Michal Prokop pracuje na nové desce s kapelou Framus Five. | Foto: Lukáš Bíba

Michal Prokop s kapelou Framus Five i Monkey Business měli vystoupit tento pátek v Plzni na předávání hudebních cen Žebřík, pořadatelé však akci museli zrušit.

"Bavili jsme se o tom na posledním koncertu, že ta situace může nastat. Je to nepříjemné, ale pevně věřím, že se to bude týkat opravdu jen pár týdnů," říká Matěj Ruppert. Podle něj má část Monkey Business i jinou práci. "Ale jsou tam členové, kteří nemají nic jiného, jako třeba já," dodává.

Nucenou přestávku v koncertování Monkey Business zřejmě využijí k práci na nové desce, kterou chtějí vydat u příležitosti svého 20. výročí. "Roman Holý udělal naprosto fantastický písničky, Pavel Mrázek textuje a jsme docela daleko v té práci. Budeme jezdit za Romanem do studia, budeme pilovat písničky, dělat texty, zpívat je. Tím pádem možná ta deska vyjde dřív. Původně jsme si říkali, že by mohla vyjít ke konci roku," upřesňuje Matěj Ruppert.

Také Michal Prokop má rozdělanou práci na nové desce s kapelou Framus Five. Kromě hudebních cen Žebřík přijde také o vystoupení na Československém beat festivalu v pražské Lucerně nebo předávání cen Anděl, obě akce pořadatelé v průběhu úterního odpoledne zrušili.

"Je to věc, která je pro mě ještě srdcovější, protože já jsem na tom festivalu začínal v roce 1967 a byl to start mé profesionální kariéry," říká Prokop o Československém beat festivalu. Koncertů teď tolik nemá. Celý únor se věnoval práci na desce. "Budu se snažit, tu desku bych docela rád ještě v tomto roce natočil. Naštěstí ve studiu se nás nikdy nesejde sto, takže tam bude šance pracovat, ale ještě to bude chtít nějakou přípravu a nějakou dobu to potrvá," dodává Michal Prokop.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy