Tata Bojs se na scénu Metronomu vrátí po dvou letech, vloni byli jednou z hvězd třetího ročníku, kde slavili 30. výročí.
"Pokusím se scénu navrhnout tak, abych využil architekturu místa komplexně a aby pódium působilo na první pohled nestandardně. Scénu budeme modelovat jako sochu. Světlo a projekce budou nástroje k docílení výsledného tvaru," uvádí Milan Cais, který je bubeníkem, skladatelem, textařem a také respektovaným výtvarníkem. Ve své tvorbě spojuje tradiční postupy s novými médii.
Podle Caise to bude "vůbec první koncert v historii Tata Bojs, kdy budeme hrát do tří stran neboli 180 stupňů".
V současné době pořadatelé prodávají vstupenky na celý festival za 1390 korun, zahraniční účinkující příštího ročníku teprve začnou oznamovat.
Křižíkova fontána byla otevřena v roce 1891 při Jubilejní zemské výstavě. Původní podobu světelné fontány navrhl František Křižík. V souvislosti s přestavbou Výstaviště pro Všeobecnou československou výstavu konanou roku 1991 fontána prošla rekonstrukcí a vznikl kolem ní amfiteátr pro více než 6000 diváků.
Předloni byl provoz fontány zastaven a vznikla petice za její znovuzprovoznění.
Letošní čtvrtý ročník festivalu Metronome nabídl pět hlavních a deset doprovodných scén, zahájil ho koncert Lenky Dusilové. Vedle toho vystoupila britská kapela Morcheeba, bývalý frontman britské popové kapely Oasis Liam Gallagher, slovenská písničkářka pracující s elektronickou hudbou Katarzia, česká Khoiba nebo Pražský výběr.
Program dvoudenního festivalu završila elektronická 3D show skupiny Kraftwerk.
První ročník Metronome se na Výstavišti konal před třemi roky s hlavními hvězdami Iggym Popem a kapelou Foals. O rok později lidé přišli hlavně na Stinga a Kasabian, v roce 2018 na Johna Calea, Davida Byrnea či kapely Chemical Brothers a Massive Attack.
Návštěvnost festivalu podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků v prvním ročníku na letošních přibližně 20 tisíc.