Metalové čekání je u konce, Metallica vydá po osmi letech nové album

Kultura ČTK Kultura, ČTK
19. 8. 2016 10:23
Nástupce alba Death Magnetic z roku 2008 se jmenuje Hardwired... to Self-Destruct a Metallica ho vydá 18. listopadu. Desku promuje agresivní singl Hardwired, pod nímž, stejně jako pod připravovaným dvoudiskovým albem, je podepsaný producent Greg Fidelman. Ten v minulosti spolupracoval s kapelami jako Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Slipknot, System of a Down nebo U2. Skupina kolem zpěváka Jamese Hetfielda chystanou novinku vydá na vlastním nezávislém labelu Blackened Recordings.
Metallica: Hardwired | Video: YouTube

Slavná americká heavymetalová kapela Metallica vydá po osmi letech nové album. Skupina to ve čtvrtek oznámila na svých internetových stránkách. Podle agentury AP si Metallica udělala dosud nejdelší přestávku mezi dvěma svými deskami. Její dosud poslední album Death Magnetic vyšlo v roce 2008.

Album nazvané Handwired... To Self-Destruct si budou moct fanoušci koupit od 18. listopadu. Metallica jim ho nabídne na dvou discích, které budou obsahovat celkem 80 minut hudby.

Metallicu založil v roce 1981 v Los Angeles Američan dánského původu a bubeník Lars Ulrich spolu kytaristou a zpěvákem Jamesem Hetfieldem. Kapela získala velký ohlas na své desky Ride the Lightning z roku 1984 a Master of Puppets z roku 1986. Druhá z nich se stala prvním metalovým albem, které zařadila americká Kongresová knihovna do Národního registru nahrávek. Mezi hudební superhvězdy pak kapelu katapultovala deska Metallica z roku 1991.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy