Madonna zakázala dražbu milostného dopisu od rapera Tupaca. Je to za hranicí slušnosti, vzkázala

AFP
19. 7. 2017 9:58
Zpěvačka Madonna požádala soud, aby nechal z newyorské aukce odstranit dvacet osobních předmětů včetně dopisu od rapera Tupaca. Dopisem se s ní na počátku 90. let hudebník rozcházel. Předměty Madonně ukradla její bývalá kamarádka, obchodnice s uměním Darlene Lutzová. Ta jí pomáhala při stěhování z domu v Miami.
Zpěvačka Madonna
Zpěvačka Madonna | Foto: ČTK

Když se zpěvačka Madonna rozcházela na začátku 90. let s někdejší hiphopovou hvězdou Tupacem Shakurem, dostala od něj dopis. Tupac v něm Madonně vyčítal, že mu ublížila nevhodným komentářem na veřejnosti a že vztah s bělošskou hvězdou by mu mohl před fanoušky zničit kariéru.

Psaní spolu s dalšími předměty, například spodním prádlem, diářem, osobními fotkami, hřebenem a dopisem pro někdejšího přítele, herce Johna Enose, mělo být součástí dražby aukčního domu Gotta Have Rock and Roll. Pořadatelé si slibovali, že jen Tupakův list by mohl vynést 400 tisíc dolarů.

Madonna ale požádala soud, aby dražbu dopisu a dalších dvaceti věcí zrušil, protože jde podle ní o akt za hranicí slušnosti. Osobní předměty prý navíc z jejího domu v Miami ukradla obchodnice s uměním Darlene Lutzová.

"Je zřejmé, že zneužila mé důvěry a udělala strašnou věc, že tyto osobní věci odcizila a teď se na nich snaží zbohatnout," řekla zpěvačka. "To, že jsem slavná, ještě neznamená, že si s mým majetkem může každý dělat, co chce," dodala.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Kim v dopise pozval Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu, píše jihokorejský deník

Severokorejský vůdce pozval v srpnovém dopise amerického prezidenta Donalda Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom v pondělí informoval jihokorejský deník Čungang ilbo. Dopis byl již druhým, který Trump obdržel během srpna. Severní Korea nedávno uvedla, že je ochotna koncem září obnovit rozhovory se Spojenými státy o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Chvíli poté ale při testu vypálila projektily z dalekonosného raketometu. Bílý dům ani severokorejské úřady zatím tyto informace nijak nekomentovaly.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy