Lou Reed se vrací do Berlina. Na DVD

kul
2. 12. 2006 11:00
New York - Sólové album z roku 1973 chce Lou Reed nabídnout i jako film.
Foto: www.loureed.org

Berlin, slavná depresivní deska, kterou natočil po odchodu z Velvet Underground, zatím nikdy nebyla kompletně předvedena v koncertní podobě.

Teď se to změní. Lou Reed koncepční album představí publiku na prosincových koncertech v New Yorku a poté lednových v Sydney. Výjimečnou událost na video zachytí americký režisér a výtvarník Julian Schnabel, autor filmů Basquiat a Než se setmí. Na filmu se bude podílet i jeho manželka Lola. 

Nemá ovšem jít o prostý záznam koncertu, ale o svébytný příběh na pozadí hudby koncepčního alba, které vypráví příběh narkomanů v Berlíně. Hlavní role bude patřit francouzské herečce Emmanuelle Seignerové, která hrála v Polanského Hořkém měsíci a Deváté bráně. Na koncertě má zaznít i pět nových skladeb.

Množí fanoušci považují Berlin za jedno z nejlepších Reedových alb vůbec, ale čtyřiašedesátiletý hudebník má i jiné zájmy: v listopadu se podílel na instruktážním taj-či DVD s názvem Chen Taijiquan - Lao Jia Yi Lu & Straight Sword.

Na ukázku z taj-či videa se podívejte ZDE

Reed toto cvičení praktikuje už od osmdesátých let a svého mistra Ren Guang Yi často zve při koncertě na pódia. Pro video nahrál dvě zvukové stopy a doprovází je komentářem.   

 

 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy