Lou Reed se vrací do Berlina. Na DVD

kul
2. 12. 2006 11:00
New York - Sólové album z roku 1973 chce Lou Reed nabídnout i jako film.
Foto: www.loureed.org

Berlin, slavná depresivní deska, kterou natočil po odchodu z Velvet Underground, zatím nikdy nebyla kompletně předvedena v koncertní podobě.

Teď se to změní. Lou Reed koncepční album představí publiku na prosincových koncertech v New Yorku a poté lednových v Sydney. Výjimečnou událost na video zachytí americký režisér a výtvarník Julian Schnabel, autor filmů Basquiat a Než se setmí. Na filmu se bude podílet i jeho manželka Lola. 

Nemá ovšem jít o prostý záznam koncertu, ale o svébytný příběh na pozadí hudby koncepčního alba, které vypráví příběh narkomanů v Berlíně. Hlavní role bude patřit francouzské herečce Emmanuelle Seignerové, která hrála v Polanského Hořkém měsíci a Deváté bráně. Na koncertě má zaznít i pět nových skladeb.

Množí fanoušci považují Berlin za jedno z nejlepších Reedových alb vůbec, ale čtyřiašedesátiletý hudebník má i jiné zájmy: v listopadu se podílel na instruktážním taj-či DVD s názvem Chen Taijiquan - Lao Jia Yi Lu & Straight Sword.

Na ukázku z taj-či videa se podívejte ZDE

Reed toto cvičení praktikuje už od osmdesátých let a svého mistra Ren Guang Yi často zve při koncertě na pódia. Pro video nahrál dvě zvukové stopy a doprovází je komentářem.   

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy