Leonard Cohen oslaví osmdesátku novým albem Popular Problems

ČTK Kultura ČTK, Kultura
20. 8. 2014 23:05
Některé z písní nového alba už hrál kanadský básník a písničkář na turné k předchozí desce Old Ideas.
Leonard Cohen oslaví osmdesátiny novým albem. Koncerty zatím nechystá.
Leonard Cohen oslaví osmdesátiny novým albem. Koncerty zatím nechystá. | Foto: Reuters

Praha - Kanadský písničkář Leonard Cohen potvrdil, že mu v září, kdy oslaví 80. narozeniny, vyjde nové album Popular Problems. Bude obsahovat devět písní, z nichž zatím byl na ukázku zveřejněn song Almost Like the Blues: už nyní si ho může stáhnout každý, kdo si předem objedná celé album.

Cohen své třinácté studiové album vydá u příležitosti svých narozenin, které připadají na 21. září. Ve Spojených státech vyjde 23. září a v evropských zemích nejméně o den dříve.

Producentem nové desky je Patrick Leonard, jenž s Cohenem spolupracoval už na jeho předchozím albu z roku 2012 Old Ideas.

Šéf hudebního vydavatelství Columbia Records Rob Stringer řekl, že Cohen znovu "prolomil hudební hranice novou tvůrčí inspirací". "Těchto devět písní je prostě nádherných a inovativních a mají jedinečnou atmosféru," citoval Stringera magazín Rolling Stone.

Většina songů bude pro Cohenovy fanoušky novinkou, i když například píseň Born In Chains hrál už na svých živých vystoupeních v roce 2010, protože se nevešla na album Old Ideas, stejně jako Don’t Want To Break The Window či My Oh My.

Poslechněte si jeden z nových songů Leonarda Cohena Almost Like the Blues.
Poslechněte si jeden z nových songů Leonarda Cohena Almost Like the Blues. | Video:

Není jasné, zda písničkář a básník při příležitosti vydání alba vyrazí na turné. Naznačil ale, že letos už žádné koncerty neodehraje.

Popular Problems je Cohenovým druhým albem od roku 2008, kdy se vrátil na pódia po patnáctileté odmlce. Fanoušky na celém světě uchvátil koncerty, které trvaly i tři a půl hodiny. V rámci turné Old Ideas World Tour vystoupil loni v červenci také v Praze.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy